Понад півсотні полтавців безкоштовно перевірили свій ВІЛ-статус

Здоров'я
Ольга Правденко2 грудня 2015 о 13:111323 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Понад півсотні полтавців  безкоштовно перевірили свій ВІЛ-статус
У центрі Полтави всі бажаючі могли безкоштовно й анонімно пройти експрес-тестування на ВІЛ/СНІД.

Понад півсотні полтавців безкоштовно перевірили свій ВІЛ-статусПереважно свій ВІЛ-статус перевіряли студенти. Фото надане Крістіною Криженко (2 шт.)

1 грудня відзначали Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

У центрі Полтави цього дня всі бажаючі могли безкоштовно й анонімно пройти експрес-тестування на ВІЛ/СНІД. Таку ж акцію провели і в Кременчуці.

Акцію вже не перший рік організовує благодійна організація (БО) «Савітло надії» та Полтавський обласний центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом.

– Тестування пройшла 51 особа. Позитивного результату не було виявлено ні в кого. Це була здебільшого молодь. Ми попередньо проводили європейський тиждень тестування на ВІЛ і закликали студентів через соцмережі прийти на обстеження 1 грудня, – розповіла Крістіна Криженко, піар-менеджер БО «Світло надії».

У рамках цієї акції, крім експрес-тестування, полтавцям роздавали контрацептиви та тематичні буклети.

– За даними статистики, майже 80% нових випадків припадає саме на статевий шлях інфікування ВІЛ, тож один зі шляхів стримування епідемії – розумне статеве життя. Ми прагнемо сформувати у молоді стереотип «Немає презервативу – немає сексу», – зазначив керівник напрямку адвокації БО «Світло надії» Сергій Жук.

Читайте також: У Полтаві успішно діє «Школа пацієнтів» для хворих на ВІЛПонад півсотні полтавців безкоштовно перевірили свій ВІЛ-статусЧерга була невеликою

Загалом, під соціальним супроводом співробітників БО «Світло надії» перебувають близько 2000 клієнтів із ВІЛ-статусом. Це не лише полтавців, а й люди, які мешкають у районах області. З них 180 відбувають покарання у місцях позбавлення волі. До числа цих 2000 осіб також належать люди з районів, хворі на туберкульоз та ВІЛ одночасно, особи з потрійною патологією: ВІЛ, туберкульоз і споживачі ін’єкційних наркотиків, а також ВІЛ-позитивні вагітні.

– У нас налагоджена співпраця із лікувальними закладами області, тому наші соціальні працівники входять до складу мультидисциплінарних команд: медсестра, лікар, соціальний працівник нашої організації. Співробітники БО на постійній основі також працюють в обласному центрі профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом.

80% осіб, хворих на ВІЛ, в Полтавській області, які зараз на диспансерному обліку, – люди віком від 20 до 40 років.

Полтавщина має одні з найкращих показників в Україні із надання ВІЛ-послуг.

– Ми робимо все для того, щоб тестування було доступним не лише в обласному центрі, а й в районах. Навчаємо лікарів, намагаємося забезпечити тест-системами. Наші мобільні амбулаторії постійно виїжджають в райони, де проводять безкоштовне тестування. Тому акція, яка відбулася 1 грудня в Полтаві та Кременчуці, – це лише частина постійної систематичної роботи. Також ми організовуємо багато профілактичних заходів для молоді: старшокласників, учнів ПТУ та студентів вишів, – зазначила Крістіна Криженко.

Де полтавці можуть безкоштовно та анонімно протестуватись на ВІЛ:

– пров. Госпітальний, 5-А – Полтавський обласний центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом;

– вул. Калініна, 36 – «кабінет довіри»;

– поліклініки м. Полтава;

– вул. Артема, 28-А – БО «Світло надії».

ДОВІДКОВО

Станом на 1 листопада 2015 року на обліку у Полтавському обласному центрі профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом перебувають 3192 особи (із них – 1241 мешканець Полтави). За 10 місяців поточного року було поставлено на облік 377 осіб. Безкоштовне АРВ-лікування в області наразі отримують 1556 осіб. 2015 року від СНІДу на Полтавщині померло 76 осіб. За весь час епідемії (починаючи із 1987-го) – 963.

До теми: Полтавців вчили бути толерантними до ВІЛ-позитивних

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter