Як не захворіти влітку: поради полтавського лікаря

Здоров'я
10 червня 2015 о 18:421870 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Як не захворіти влітку: поради полтавського лікаря
Чому люди часто хворіють на застудні захворювання та як запобігти їх появі влітку, пояснив фахівець.

Як не захворіти влітку: поради полтавського лікаряЯк не захворіти влітку: поради полтавського лікаря. фото fivobio.com

Незважаючи на прихід літа та сонячного тепла ми все одно чуємо, як рідні, близькі та знайомі скаржаться на раптове нездужання, що супроводжує звичні симптоми ГРВІ.

– У літній період захворюваність верхніх дихальних шляхів не зменшується, – стверджує лікар-ординатор лор-відділення Полтавської обласної клінічної лікарні Руслан Володимирович Слинчук.

Як правило, поява та розвиток гострого респіраторного захворювання супроводжується загальною слабкістю та в'ялістю, інтоксикацією організму, головним болем, температурою та запаленням верхніх дихальних шляхів, що проявляється болем у горлі, кашлем, є нежить.

Найчастішою та найпоширенішою причиною захворювань верхніх дихальних шляхів лікарі визначають різку зміну температур, тобто перехід із гарячого спекотного повітря у занадто охолоджене приміщення чи у холодну водойму.

Кондиціонер фахівці рекомендують налаштовувати за таким чином, щоб різниця температур у приміщенні та зовні була не більше 5-6˚С, а приміщення не рекомендують охолоджувати нижче 24˚C .

З початком купального сезону слід бути обачними, оскільки організмові потрібен час для акліматизації, тому слід розпочинати купання у водоймах поступово, без зловживань.

Не слід перебувати на протягах, оскільки через таку різку зміну температурних умов часто й швидко застуджуються.

Крім того, якщо подорожуєте до інших країн, кліматичні умови яких відрізняються від звичних для українців, ваш організм не встигає швидко пристосуватися до такої різкої зміни. Це призводить до типових явищ стресу організму під час відпочинку на морі, чи по поверненню додому.

Аби все ж попередити захворювання чи знизити ризики, потрібно «готувати» свій організм заздалегідь.

Якщо все ж захворіли, поряд з іншими лікувальними методами, лікар-отоларинголог рекомендує промивати ніс сольовими розчинами, а також ця процедура проводиться з профілактичною метою.

– Краще застосовувати аптечні препарати, а не домашні розчини, - уточнює лікар.

Пояснюється це тим, що в професійних засобах міститься саме необхідна для людини концентрація солі та забезпечується більша ефективність розчину.

Щоб не захворіти, лікар радить проводити санацію хронічних вогнищ інфекцій.

Тож аби спокійно і з радістю насолоджуватися приємною порою, замість біганини по лікарям у період відпусток та літніх канікул, радимо прислухатися до порад та настанов фахівців, не нехтувати зазначеними правилами гігієнічних норм щодо температурних та кліматичних умов та подбати про себе заздалегідь.

Аліса Кривохижа

До теми: Як вберегти дитину від застуди

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter