Полтавські водії на алкотестери ще не скаржаться

Ситуація
Таня Цирульник17 листопада 2010 о 12:05963 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавські водії на алкотестери ще не скаржаться
Тверезість водіїв на Полтавських дорогах уже півроку перевіряють за допомогою газоаналізаторів-алкотестерів. Принцип дії відомий ще з радянських часів: треба дмухнути у «трубочку».

АлкотестерАлкотестер Про особливості використання сучасного газоаналізатору дізнавалися журналісти «Кола».

До Євро-2012 алкотестери будуть у кожному патрульному авто ДАІ

Поки що у арсеналі працівників ДАІ Полтави і області 17 алкотестерів. «Нарватися» на газоаналізатор можна поблизу великих міст: Полтави та Кременчука, прилади є у арсеналах стройових підрозділів Полтавської, Кобеляцької, Лубенської та Лохвицької патрульних служб. До 2012 року ними оснастять кожне патрульне авто.

– Відповідно до наказу УМВС України № 111 від 27 березня 2009 працівники ДАІ мають право використовувати у своїй діяльності технічні засоби, які пройшли державну реєстрацію, – розповідає Олександр Дробот, інспектор відділу ДПС Управління ДАІ у Полтавській області. –  Вимірювальну техніку алкотестер допущено до використання наказом МВС України № 33.

Журналісти «Кола» перевірили себе на тверезість

Заміри здійснювали у обласному відділенні ДАІ. Згідно інструкції, перед тим, як пройти аналіз на алкотестері, «водіям» продемонстрували: свідоцтво про держреєстрацію, сертифікат відповідності засобів вимірювальної техніки, сертифікат затвердження типу засобів вимірювальної техніки, свідоцтво робочого засобу вимірювальної техніки.

Процедура тестування відбувається дуже простоПроцедура тестування відбувається дуже просто Процедура тестування проходить тільки у присутності двох свідків.

Сам спосіб тестування незмінний: дмухай у мундштук, поки не почуєш характерного клацання. Якщо радянська «трубочка» сигналізувала про наявність алкоголю у крові лише зміною кольору, то тепер на табло можна переглянути точні результати. Уже через кілька секунд після замірів на табло висвітилося: 0,0 проміле алкоголю у крові.

Вважається, що водій перебуває у стані сп’яніння, коли табло газоаналізатору показує вміст алкоголю більше ніж 0,2 проміле.

Не зреагував газоаналізатор на вживання піддослідними йогурту та газованого напою. Це популярна скарга водіїв на форумах: ніби-то тестер реагує навіть на безалкогольні напої .

Якщо водій не згоден з показниками алкотестера, він має право пройти огляд в закладах охорони здоров'я, які мають дозвіл на такі дослідження

– Якщо водія не влаштовують результати тестування, можна через 10-15 хвилин спробувати зробити його повторно, – консультує Олексндр Дробот. – У разі відмови водія від результатів алкотестеру, він буде проходити огляд у закладах охорони здоров’я, які мають дозвіл проводити огляд на стан алкогольного сп’яніння.  У цьому випадку працівник ДАІ сідає за кермо і везе водія до медичного закладу. Якщо водій відмовляється від медогляду – він нестиме адміністративну відповідальність. Інспектор ДАІ складає протокол, у якому вказує явні ознаки алкогольного сп’яніння, як-то: запах алкоголю з ротової порожнини, порушення координації рухів, порушення мови, різка зміна забарвлення шкірного покрову обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці. Керування машиною такого водія буде обмежено, авто тимчасово затримають на штрафмайданчику.

Результат тестування у двох екземплярах роздруковують на портативному принтері, який іде у комплекті до кожного алкотестера.

На чеку автоматично фіксують дату і час проведення тесту, вписують місце проведення, прізвище, ім’я, по батькові інспектора, особи, яку тестують, дату народження. Усі результати тестувань, їх кількість, залишаються у пам'яті приладу, змінити їх не можна.

Також працівники ДАІ додали, що газоаналізатор уже використовують у понад 50 державах світу. Випадків, коли водії були б незгодні з результатами тестування – одиниці.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter