Так само зробив і заступник міського голови Діонісій Каплін. В його крові також вірусу імунодефіциту не знайшли.
Як зізнався Олександр Мамай, він робить загальний аналіз крові, в тому числі і на СНІД, раз у півроку, а то й частіше. Так він радить робити й усім іншим.
– Нам не вистачало саме підтримки влади. На сьогоднішній день не було жодної місцевої програми протидії СНІДу. Сьогоднішня участь мера у прес-конференції дає нам надію, що ми будемо разом допомагати тим, хто цього потребує, – говорить Максим Демченко, виконавчий директор благодійної асоціації «Світло надії».
Представники влади пообіцяли, що так і буде.
– Ми ініціюємо комплексну міську програму по допомозі ВІЛ-інфікованим та профілактиці ВІЛ/СНІДу, – сказав Діонісій Каплін, заступник міського голови.
Олександр Мамай сказав, що вже давно займається питанням допомоги ВІЛ-інфікованим.
– Ще коли я був лідером ГО «Наш дім - Полтава», я вже зустрічався з лідерами організацій, з самими хворими, спілкувався з ними і дізнавався про проблеми, з якими вони зустрічаються. З міського бюджету будуть виділятися кошти на лікування та допомогу ВІЛ-інфікованим людям, в тому числі і хворим на СНІД дітям, – пообіцяв мер.
Як повідомили на прес-конференції, у області безкоштовне лікування від держави отримують 411 ВІЛ-інфікованих, з низ 38 дітей. Але хворих, які потребують такого лікування, більше.
– Є черга людей, яким потрібне це лікування. Проблеми з постачанням цих ліків є, тому кошти з міського бюджету на лікування таких людей будуть дуже доречні, – сказав Володимир Коршенко, головний лікар Полтавського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом.
Довідка
- Кожного місяця у Полтаві від СНІДу помирає три людини
- Кожного місяця більше 10 людей у Полтаві інфікуються ВІЛ
- Державі лікування одного хворого обходиться від 6 до 35 тисяч гривень на
- Полтавщина лідирує по кількості смертності нововиявлених пацієнтів (тих, у кого нещодавно виявили ВІЛ/СНІД)
- За 10 місяців 2010 року взято на облік 326 осіб
- У області ВІЛ-позитивних вагітних, що перебувають на обліку – більше 100 осіб. Дітей, народжених ВІЛ-позитивними матерями – 90 осіб
- Всього по Полтавський області на диспансерному обліку стоїть 2088 осіб.