А також розповів про цікаві факти з історії української журналістики.
До студентів-журналістів, які навчаються в ПНПУ імені Короленка Вахтанг Кіпіані приїхав з лекцією під назвою «Самвидав і незалежна преса».
- Суттю нашого сьогоднішнього зібрання є фрагменти з історії української журналістики, а точніше самвидави, які існували в Радянській та Українській пресі. Люди, які випускали такі видання, робили це не для розвитку журналістики, а щоб достукатися до молодих людей і запалити в них бажання боротися за свободу слова. В Україні перший самвидав з’явився у 1965 році. З його появою і дальшим розвитком пов’язане ім’я В’ячеслава Чорновола та інших дисидентів, - говорить Вахтанг Теймуразович.
Такі "самвидави" видавалися для поширення забороненої на той час інформації. - У таких самвидавах писали, наприклад про масаж, «камасутру» чи рокмузику. Так,у Харкові виходив журнал-самвидав «Рок кур’єр», де збиралися музиканти, що таємно грали рок на квартирах, адже були часи, коли таке явище заборонялося. Описувалося і про квартиру в якій грали «Акваріум» з Гребінщековим. Автор підписувався під псевдонімом «М. Галя». Як з’ясувалося потім, то був Олександр Мартиненко, нинішній директор інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна», колишній прес-секретар Президента Л. Кучми, - продовжує Кіпіані.
Відомий журналіст розповів і показав студентами близько 50-ти українських "самвидавів" з 700, що має в своїй колекції. Узагалі існувало близько 1300 українських "самвидавів". Серед них велика кількість з цікавими назвами. А саме: «Грюндік», «Сальцесон», «Відрижка», "ДУПА"… Продемонстрував і один цікавий самвидав «Истина», в якому одним з редакторів був В. Янукович.
- Я ще точно не дослідив чи то дійсно родичі нашого Президента, проте цілком можливо, - стверджує Вахтанг Кпіані.