відбувся другий етап освітнього проекту «Ровесники – ровесникам: про минуле заради майбутнього». Юні полтавці провели екскурсії для учителів та учнів, розповіли про концтабори, трагічну долю голандської дівчинки Анни Франк у роки Другої Світової війни, чий щоденник став одним із свідчень злочинів фашизму.
– Сьогодні школярі розповідали своїм одноліткам про Велику Вітчизняну війну, – розповіла Олена Крамарева, директор ПНВК «Паросток». – Для нашої школи досить актуальним є тема Великої Вітчизняної війни. У нас навіть є музей, експонати якого розповідають про долю близьких людей наших учнів у роки війни. У 2007 році ми отримали пропозицію від відомого балетмейстера Алли Рубіної створити виставу про долю Анни Франк, а головні ролі щоб виконували однолітки нідерландської дівчинки, адже діти краще зуміють передати дитячий світогляд. Учні нашої школи погодилися і вистава отримала резонансний успіх в Україні та закордоном. Дім Анни Франк як найактивнішим учасникам цього проекту подарував нам цю фотовиставку. Сьогодні ми експонуємо лише її третю частину через брак місця. Розпочали цю акцію ми минулого року. В цьому році плануємо долучити до екскурсій і учнів шкіл Полтавської області. Складується парадоксальна ситуація, коли в Європі про війну діти знають більше, ніж у нас. Там дуже багато музеїв, програм, які інформують про роки війни. У музеї «Дім Анни Франк» – це лише одна невелика кімната – ведеться запис бажаючих відвідати експонати, а чекати доведеться близько місяця. Ми ж хочемо інформувати молодь про Велику Вітчизняну війну і будемо намагатися розвивати географію проекта.
– Я раніше був учасником акції, а тепер вже випусник нашої школи, – розповів Олексій Гаєвий, координатор проекту. – Проект націлений не лише дати якусь інформацію, а й допомогти орієнтуватися в сучасних субкультурах та розібратися в історичних фактах. У паланах зробити цю акцію традиційною. Співпрацюємо із усіма ВНЗами Полтави. Сьогодні наші волонтери провели екскурсію для 25 вчителів, 18 учнів із ЗОШ №10 та 10 учнів із ПНВК «Паросток».
– У нас в школі приділяють багато часу історії Великої Вітчизняної війни, – розповіла Наталія, учениця 10 класу ПНВК «Паросток», ексурсовод. – А я люблю історію і мені цікаво розповідати ровесникам про події війни.
– Я дуже хотіла розповісти молоді про тих людей, хто подарував для нас Перемогу, – розповіла Анастасія, учениця 8 класу ПНВК «Паросток», ексурсовод. – Намагаюся змінити ставлення однолітків до війни як звичайної події. Я вперше беру участь у проекті.
– Для мене це теж перший проект, але я брав участь у підпроектах, які суміжні із цим, – розповів Ігор, учень 10 класу ПНВК «Паросток», ексурсовод. – Восени із виставою іздили до Санкт-Петербургу. Ми поглиблено вивчаємо історію війни, адже наші ровесники запитують нас про різні факти і буде соромно, якщо їх не знаєш чи не зможеш щось пояснити.
– Сподобалася екскурсія, – розповів Іван, учень 6 класу ЗОШ №10. – Вразило те, що з людей так знущалися. Я про концтабори раніше не знав.
Організатори проекту ПНВК «Паросток» та ГО Педагогічний Центр «Академія» планують від 27 січня до 9 травня провести такі екскурсії для учнів усіх шкіл міста та області.
Довідка «Кола»
Школа «Паросток» та Педагогічний Центр «Академія» брали участь у міжнародному проекті «Голокост і толерантність в освіті». У рамках проекту українським балетмейстером Аллою Рубіною був створений спектакль «Щоденник Анни Франк». Ролі у виставі виконували учні та випускники школи «Паросток». Цю виставу побачили більше 4000 глядачів України, Нідерландів, Швеції та Росії, створено кінофільм, який вже кілька років демонструється на українському телебаченні. Сьогодні «Щоденник Анни Франк» – це вже самостійний проект, у рамках якого, окрім вистави, з 2010 року діє освітня акція «Ровесники – ровесникам: про минуле заради майбутнього», під час якої учні-волонтери школи «Паросток», використовуючи матеріали фотовиставки «Анна Франк: уроки історії», розповідають про фашизм та жахливі наслідки міжнаціональної ворожнечі. Учасниками такої акції у 2010 стало більше 1000 школярів та студентів Полтави.
![Полтавські школярі розповіли ровесникам про Голокост](https://www.s1.kolo.poltava.ua/images/page-thumb/30022510/0/25/2548/p1273883.jpg)
Сьогодні, 27 січня, в День пам’яті жертв Голокосту в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка