Журналіст «Кола» міряв рівень радіації в Полтаві

Новини
12 квітня 2011 о 13:462126 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Журналіст «Кола» міряв рівень радіації в Полтаві
Кореспондент вирішив переконатися, що з радіаційним фоном у Полтаві все в порядку.
Тому він вирушив до обласної санітарно-епідеміологічної станції. Там разом із Миколою Асаулом, заступником головного лікаря, журналіст робив заміри радіації.

– На санітарній станції роблять 5-6 тисяч замірів гамма фону на рік, з 1964-го - говорить Микола Васильович. – Норми, як такої, не має. Для кожної області вона різна. Для Полтавщини 10-14 мікроренген на годину – нормально. Кожного понеділка ми звітуємося про стан радіаційного фону.

Довідка «Кола: гамма фон – радіоактивне випромінювання радіонуклеїдів, які знаходяться у навколишньому середовищі. У Полтаві радіаційний фон у нормі

Микола Асаул провів журналіста у радіологічний відділ. Тут також можуть провести радіологічне дослідження на цілий ряд ізотопів, та визначити їх вміст у продуктах. Загалом, згідно із дослідженнями, в полтавських продуктах харчування вміст радіонуклеїдів значно нижчий допустимих нормативів. У одному із кабінетів кореспонденту показали журнал, у якому цьогорічні заміри гамма фону. Усі показники у межах 10-14 мікрорентген. Вимірювання реєструють та обробляють за допомогою спеціальних комп’ютерних програм. Озброївшись дозиметром, заступник головного санітарного лікаря області вийшов на вулицю робити заміри.

– Треба зробити кілька замірів, як мінімум – три, і вирахувати середній показник, – говорить Микола Васильович.

Дозиметр спочатку показав 11 мікрорентген, потім 16 та 7. Робимо прості математичні підрахунки 11+16+7 = 34, 34 ділимо на 3, це дорівнює 11,333333333, округляємо цю цифру до 11.

- Це для нашого регіону – нормально, - розповів Микола Асаул. – У Кіровоградській області, наприклад, є уранові рудники і там показники можуть бути вищими. Середній показник по Україні 12 – 13. Радіаційна ситуація на сьогоднішній день – благополучна.

"Про аварію на ЧАЕС дізнались з власних вимірювань"

- Аварія на АЕС, яка сталася в Японії, ніяким чином не вплине на радіоактивний фон в Україні, – говорить Микола Васильович. – А що ж до іншої аварії – на ЧАЕС, то ріст гамма випромінювання з Чорнобилю до нас дійшов за чотири дні – 30 квітня. Гамма фон піднявся і досягав до 180 мікроренген  і тримався декілька годин. Потім він пішов на спад. І в жовтні фон вже був у нормі. Тобто суттєвого та тривалого впливу вибух на ЧАЕС на радіаційну ситуацію в Полтавській області не завдав.

Цікаво, що про підвищений рівень радіації у 1986-му лікарі дізналися самі. Після трагедії в ЗМІ про це не повідомляли, достовірно про рівень радіації відомо не було.  Відповідно, санстанція відразу відреагувала на цю подію. У міську та районні СЕС було віддано розпорядження контролювати рівень радіації у посиленому режимі та перевіряти продукти на вміст шкідливих речовин.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter