Де краще відпочити на Полтавщині

Новини
Таня Цирульник21 квітня 2011 о 16:085308 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Де краще відпочити на Полтавщині
Журналіст «Кола» шукала на Полтавщині відпочинку в зеленій зоні або принаймні нічліг.

«Легенда» така: немісцева полтавка збирається до одного з районів на першотравневі свята. Оскільки знайомих в області немає, шукає інформацію у інтернеті та у місцевих райдержадміністраціях.

Приїжджайте, «місця повно»!

На сайті Лубенської райдержадміністрації туристичного розділу журналіст не знайшла. Зате була інформація про пам’ятки та маршрути для подорожі на міському новинному порталі.

На Лубенщині є мисливська база, куда часто приїздять на екскурсіюНа Лубенщині є мисливська база, куда часто приїздять на екскурсію У відділі культури та туризму «командировочну» запевнили, що місця у готелі у них повно – тож заночую без проблем. А якщо потрібен саме зелений туризм – то у районі діє аж п’ять таких садиб. Якщо потрібно телефони – передзвоніть трохи пізніше – уточнять.

Ніяких проблем з пошуком інформації про відпочинок не було і у Новосанжарському районі. На сайті райдержадміністрації у розділі «Новосанжарщина туристична» журналіст знайшла повну інформацію про екскурсійні об’єкти, зелені садиби, заклади харчування, телефони зелених садиб.

Окрім риболовлі, туристам пропонують покататися верхи на кінній фермі у селі Соколова Балка та попити місцевої мінеральної води.

На Миргородщині – «Мецці» відпочинку Полтавщини, зелений туризм, звісно, є. Тому «турист», який телефонував до управління культури й туризму райдержадміністрації, був вибагливим.

Алея героїв Гоголя в Мигороді найбільш відвідуване місцеАлея героїв Гоголя в Мигороді найбільш відвідуване місце

Зійшлися на двох «зелених» варіантах – садибах у селі Довгалівка та Великих Сорочинцях. Держслужбовці дужче радили останній пункт – хоч і далі від міста, але можна більше подивитися: діють два музеї, церква. А якщо хочеться на конях покататися – то у Дібрівку на кінзавод – зовсім поряд з Миргородом.

У Пирятині зелений туризм «доступний цілий рік». На сайті райдержадміністрації знайшлася інформація про туристичні маршрути. У відділі культури заманювали туриста чотиризірковим готелем, пивоварнею, сувенірами, музеєм національного побуту, досвідченими екскурсоводами. Одним словом, приїжджайте – підтягнемо всі розваги!

Відомості про туризм на сайті Полтавської райдержадміністрації добре заховані – у розділ про діяльність структурних підрозділів. Але якщо здогадалися, де шукати, – отримаєте багато інформації про десяток різних маршрутів та туристичних атракцій. На відміну від більшості райдержадміністрацій, де управління культури й туризму пов’язані, у Полтавському районі діє ще й окремий туристичний центр.

У розділі «Путівник» сайту Хорольської райдержадміністрації журналіст знайшла всю інформації про культурну спадщину району, фотографії місцевих пам’яток та адреси заповідних територій. Також тут знаходяться необхідні відомості про те, як добратися до району, комунікації, готелі й телефони. У відділі культури й туризму розповіли про готелі, ціни та місце розташування.

У Чутовому головна атракція – коні, а не зелені садиби. На місцевому кінзаводі, відповідно, й відпочити можна. Більше подробиць у відділі культури й туризму журналісту не розповіли. У розділі «Культура й туризм» сайту райдержадміністрації працівник редакції знайшла трохи інформації про місцеве свято «Маріїна долина», фото митців та твори місцевих письменників.

У Чутовому можна не лише покататися на конях, але й погодувати лебедівУ Чутовому можна не лише покататися на конях, але й погодувати лебедів У розділі «Оржиччина туристична» на сайті райдержадміністрації – про все: трохи про історію, про соціально-економічний розвиток району, рослинництво, тваринництво та авто й залізничне сполученя. Виявляється, тут є кілька природних заповідників. Інформації про зелений туризм не знайшла. В інтернеті знайшла телефон готелю в Оржиці – принаймні без даху над головою не залишуся.

Не до туризму – аби десь переночувати

У Машівці не до зеленого туризму – переночувати б де-небудь. Інформації про туризм журналіст на офіційному сайті райдержадміністрації не знайшла – лише про культурні здобутки району. Увівши у пошукову систему «Машівка – туризм», побачила інформацію про те, що машівська команда з пішохідного туризму успішно виступила на обласних змаганнях. У відділі культури та туризму сумні здогади підтвердили – ні зелених садиб, ні навіть готелю у райцентрі немає.

У Чорнухах дзвінок «туриста» працівників відділу культури й туризму насторожив. Виявилося, що ні зелених хаток, ні навіть готелю у районі немає. Тож, якщо виникне бажання заїхати подивитися музеї, інформація про які є на сайті у розділі «Туризм», то ночувати, за порадою службовців, треба буде у сусідніх Пирятинському, Лубенському або Лохвицькому районах.

На сайті Решетилівської райдержадміністрації інформації про туризм журналіст на видному місці не знайшла. У відділі культури й туризму розповіли, як проїхати до «гостинних дворів, схожих на зелені садиби», які знаходяться по обидва боки від селища.

Тож, якщо доля або керівництво закинула полтавця у район, імовірність залишиться вночі на вулиці, хоч і надзвичайно мала, але є. Зате культурну програму зможуть забезпечити у кожному районі області. Любителям «зеленого відпочинку» доведеться пошукати, але недовго – якщо не в одній, так у сусідній області знайдуть напевно.