– Зараз ми проводимо профілактичне інформування населення про реальну загрозу від змій, – розповів Володимир Власович журналісту «Кола». – У областях Західної України вже зафіксовані такі випадки. Особлива небезпека на полтавців чатує у лісових масивах, поблизу річок та чагарників. Через таку спекотну погоду змії перебираються у міста. В минулому році нам довелося робити екстренні заходи по вилову змій на вулицях Полтави.
У випадку укусу змії не можна нехтувати правилами безпеки, оскільки отрута швидко вражає серцево-судинну, кровотворну, нервову системи організму.
Вже через півгодини настають загальні ознаки отруєння: слабкість, головний біль, блювота, задишка, запаморочення, набряклість тканин, запалення лімфатичних вузлів.
У перші хвилини після укусу варто спробувати відсмоктати частину отрути з рани. Кров'янисту рідину, що відсмоктується, треба відразу ж спльовувати. Відсмоктування не можна робити, якщо у роті є язви та ранки.
Необхідно вжити заходів для екстреного транспортування потерпілого до лікарні. Під час транспортування до місця укусу рекомендується прикласти холод. Потерпілому треба пити якомога більше рідини для зменшення концентрації отрути в організмі.
На місце укусу не можна накладати джгут, припікати його чи надрізати.
Якщо є шприц і ліки для ін'єкцій, то необхідно ввести протиотрутну сироватку, а також серцево-судинні засоби.