Молоді скутеристи та пенсіонери ховатимуться від ДАІ

Авто
Таня Цирульник20 жовтня 2011 о 12:342102 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Молоді скутеристи та пенсіонери ховатимуться від ДАІ
З 14 жовтня вступили у силу нові правила дорожнього руху.
Найбільше «сюрпризів» очікує водії двоколісного транспорту.

Пенсіонери, які не матимуть прав категорії А, А1, змушені будуть пересісти з мопедів на велосипеди. Фото Тетяни ЦирульникПенсіонери, які не матимуть прав категорії А, А1, змушені будуть пересісти з мопедів на велосипеди. Фото Тетяни Цирульник

Скутерам та мопедам – ніяких «пільг»

 Зміни до Правил дорожнього руху 26 вересня вніс Кабмін своєю постановою № 1029. До мопедів та їх водіїв будуть пред’являтися загальні вимоги, а не спеціальні, як це було донині.

Відкориговано й саме визначення мопеда – до них відносяться транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом до 50 кубічних сантиметрів або електродвигун потужністю 4 кВт.  Згідно до нових правил для управління мопедом або скутером необхідно мати права категорії А, А1.

На практиці отримати таке посвідчення непросто. Зателефонувавши до автошколи, журналіст запитала, чи можна підлітку 14 років здати на права категорії А, А1.

– Права ці отримаєте тільки разом з посвідченням водія категорії В, – відповіли у автошколі. – А на водія «ланоса» вчитися можна з 16 років. Приходьте через 2 роки.

У іншій автошколі  також сказали, що навчають з 16 років. Зате там можна окремо записати на курси лише для водіїв категоріїв А, А1. Триватиме навчання півтора місяці і коштуватиме  900 гривень. Але доведеться почекати, набір припинили, адже дуже багато бажаючих.

Самі скутеристи на нововведення реагують негативно.

– Я уже два роки на скутері. Шолом завжди одягав. Як їздив, так і їздитиму, тільки околицями, ховатимуся від даішників, – говорить Антон, 15-річний полтавець. – Через рік здам на права і все налагодиться. А як бути моїй бабусі? Їй 60 і вона на скутері їздить на ринок часто. Не думаю, що вона зможе здати на права.

Нові правила для велосипедистів та автомобілістів

 На велосипедистів також чекають зміни. Віднині забороняється керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, у темну пору доби їхати з вимкненим ліхтарем. Тож у категорію ризику потрапляють старі велосипеди. Виїхати на проїжджу частину на велосипеді дозволяється лише з 14-річного віку.

Власники ж автотранспорту можуть передавати його у користування без довіреності. Новий водій повинен мати лише посвідчення водія та реєстраційний документ на це авто.

Крім того, за новими правилами, працівникові ДАІ можна лише показувати права, а не передавати йому в руки.

Ловити «зелених» та пенсіонерів будуть!

 У ДАІ запевняють, що запровадження нових правил знизить аварійність і травматизм на дорозі: поменшає молоді на скутерах, літніх людей на несправних велосипедах. Офіційні коментарі з приводу нововведень в Управлінні ДАІ МВС України обіцяють дати 21 жовтня. У обласному управлінні ДАІ про нові правила говорять скупо – мовляв, ще самі розбираємося. Але штрафувати на скутерах «безправних» будуть.

– Згідно частини 1 статті 126 кодексу про адміністративні порушення штраф складатиме від 425 до 850 гривень, – повідомив Сергій Антоненко, прес-офіцер ДАІ області.

Отримати права в Україні можна з 16 років. «Верхніх» вікових обмежень для бажаючих навчитися керувати скутером чи мотоциклом, не має. Проте у автошколах вимагають довідку про стан здоров’я.