У Полтаві зберуть комісію через африканську чуму

Новини
3 серпня 2012 о 18:001060 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві зберуть комісію через африканську чуму
В обласному центрі збираються провести державну надзвичайну профілактичну комісію, у зв’язку з тим, що африканська чума уже на території України.


Фото зі сайту fakty.ictv.uaФото зі сайту fakty.ictv.ua

- Усі області за рішенням ветеринарної та фітосанітарної служби, забов’язані провести надзвичайну профілактичну комісію, щоб розглянути питання щодо недопущення цієї хвороби на території свиногосподарств,  - розповів Юрій Оленич, заступник начальника Головного управління державної ветеринарної медицини в Полтавській області. - Тож наступного тижня ми збираємося провести у Полтаві таку комісію, щоб визначити яким структурам що робити. А так ми продовжуємо щомісяця проводити ті перевірки, які почали проводити ще після того, як ця хвороба поширилась у Росії.

Юрій Володимирович запевняє, що африканська чума вражає тільки свиней. Основним джерелом хвороби є свиняча продукція (м’ясо, ковбаси). Зокрема, заморожений окорок від хворої свині може зберігати вірус приблизно три роки. Тож завезена така продукція до Полтавщини, може і поширити африканську чуму на місцевих свиней. Навіть крихти від такої їжі, що потраплять до свині, можуть заразити її.

Тому всім власникам свиногосподарств ветеринари рекомендують перевести їхні господарства у закритий режим (суцільні огородження, мають бути дизкилими, забійна площадка на території, заборона контакту свиней зі сторонніми людьми чи тваринами).

Для звичайних власників тварин:

- не купувати тваринницьку продукцію в неустановлених місцях,

- згодовувати свиням лише проварену продукцію, бо вірус при температурі 70 градусів знищується,

- якщо тварина захворіє, чи є на те підозра, відразу повідомити ветеринарного спеціаліста, який подивиться і прийме правильне рішення,

- обмежити контакт свиней з дикими тваринами, бо дикі кабани теж хворіють на цю хворобу, щоб не бігали по чужим подвір'ям.

За словами Юрія Оленича, у разі захворювання однієї свині африканською чумою, вирізають і здорових тварин.

- Справа в тому, що профілактичних ліків, щоб профілактикувати цю хворобeу немає, - говорить фахівець. - Якщо поруч знаходиться здорова та хвора свиня, то через певний час здорова тварина теж заразиться і може заразити інших свиней. Для того, наприклад в Запоріжжі, в осередку і оголосили 200 кілометрову зону, і всі населені пункти (свині, - автор), які знаходяться на цій території, підлягають знищенню. Тільки так можна ліквідувати поширення цієї хвороби.

Читайте також - Як купити на ринках Полтави не зіпсований продукт

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter