«Коло» продовжує рубрику «мікро-новини». Сьогодні у полі зору журуналіста – паркова зона у центрі Полтави.
Нагадуємо, журналіст обирає невеликий міський маршрут, проходить його і звітує про зміни, які сталися у цьому районі міста за останній час.
Минулого разу ми писали про територію від Березового скверу до Парку «Перемога».
Маршрут сьогодні: від Петровського парку, через Сонячний і – до оглядового майданчику на Панянському бульварі.
Новина 1: нові краєвиди
У Петровський парк заходимо з боку площі Леніна і відразу сідаємо на лавочку: жовтнева погода це дозволяє. Та й вид, який відкривається з цих двох місць для сидіння, затримує тут полтавця. Подивишся наліво – оновлений «будинок Бетмена», направо – площа Леніна як на долоні – не так давно там вирубали пару дерев поблизу пам’ятника. Певно, щоб не затуляли огляд…
Новина 2: ремонт бордюрів.
Радує, що бордюр над дорогою, по якому йде моя неслухняна дитина – я просила його там не бігати, відремонтований: написи стерті, видно свіжий цемент, плити добре тримаються.
Новина 3: стежечка у Петровському
З боку краєзнавчого музею, у бік парку «Перемога», від бордюру прямо в парк з'явилася симпатична стежечка. Для тих, хто любить ходити навпростець, а не обходити бордюр, тепер усі умови.
Новина 4: пам’ятник Шевченку, здається, ремонтують.
Не скажу напевне, але склалося враження, що пам’ятник пофарбували. Шевченко став світліший. Можливо, дощ помив, або таки фарба, але факт: пам’ятник побілів.
Новина 5: о 21.05 у туалет не сходиш.
Туалет у Петровському працює! З 9 до 21 години, перерва – з 13 до 14. Заходити з 1 гривнею.
Новина 6: ніяких фонтанів
Переходимо через дорогу до Сонячного парку. Щось не так. Зрозуміла! Не чути характерного звуку фонтанів. А після 23 вересня вони уже не працюють. Зате фонтан тепер можна використати як лавочку.
Новина 7: у парку вижили білочки
Обходжу брудну надувну гірку й дитячий атракціон, які, сподіваюся, через пару днів уже приберуть звідси – бо вони розлякують білочок! А їх тут 2, як мінімум. На сусідній вулиці є горіх, і періодично видно, як білки перебігають дорогу до Сонячного парку (водії, які їздять по Паризької комуни, обережно – не задавіть білочку!) зі здобиччю – горіхом у руках. Тут вони їх заривають у землю про запас (марна справа, 70 % захованого вони так ніколи й не знаходять).
Новина 8: підлампічили паровозик на майданчику
Веду дитину на ігровий майданчик. Як кажуть, «не фонтан»: розбили майданчик маленькі і «дорослі» дітки. Але сліди ремонту також видно. Паровозик, який майже розтягли на дошки, знову має дах і бокові панельки. Та й гойдалки де-не-де сяють новими деталями.
Новина 9: розбиті бордюри на Панянки
Чим далі на Панянський бульвар – тим страшніше. Враження, що поруч живе монстр, який по вечорам виходить на полювання: віддирає і розбиває бордюри та обписує все, що бачить, напристойними написами. Зате тут багато міліціонерів – місце вважається неспокійним.
Новина 10: сходи, якими краще не гуляти
Спуститися на Панянки не вдається. Бо страшно! Сходи повністю іржаві.
Новина 11: провали
Ходити обережно – територія тут невпинно зсувається вниз. Про це свідчать тріщини на оглядових майданчиках над проваллям та кілька ям на тротуарі.
Новина 12: кохання на замок замкнули майже півтисячі полтавців!
Хто й коли з молодят започаткував традицію – вішати на браму оглядового майданчика замок – невідомо. Але на сьогодні їх накопичилося там аж 457 (мій першокласник порахував)! Дуже романтичне завершення нашої подорожі.
Уже темніє, коли повертаємося додому. Щось гучно святкують у генделику навпроти пам’ятника козакам. Але не страшно, бо ділянкою прогулюються 2 патрулі міліції.
До теми: на районі - Новини з Половок.