, ознайомитися із виставкою товарів для хворих на діабет: продуктами харчування, засобами для самоконтролю. Це не тільки «діабетники», а й їх родичі та ті, хто просто хоче дізнатися про хворобу. Захід покликаний на те, щоб розповісти людям, які не хворіють, про цю хворобу і про методи застереження, а хворим на діабет розповісти як жити з цією хворобою.
Організували акцію Благодійний фонд допомоги хворим на діабет «Альянс», представники фірм, які виробляють товари для хворих на діабет, відділ охорони здоров’я міськвиконкому, а також лікарі міста.
– На нашому заході ми можемо запропонувати виміряти цукор абсолютно всім. Не тільки хворим, а й тим у кого є фактори ризику: люди із зайвою вагою, ті, хто веде малорухливий спосіб життя, має постійні стреси, у кого в родині вже хворіють на діабет, – розповіла завідуюча ендокринологічним відділенням 2 міської клінічної лікарні Ельвіра Кайдашева. – Також люди можуть продегустувати чаї, продукти харчування розроблені спеціально для хворих. У програмі і лекції, які прочитають провідні спеціалісти міста.
За підрахунками організаторів, спираючись на досвід попередніх років, сьогодні захід мають відвідати близько тисячі людей.
На акції, за словами провідного ендокринолога міста, пропагують поряд із медикаментозним лікування і адекватні фізичні навантаження, і фітотерапію, дієтичне харчування.
Як повідомив один із організаторів заходу, важливість подібних акцій полягає ще й у спілкуванні, коли люди хворі на діабетрозуміють, що вони не самі.
– Я прийшла сюди не так перевірити цукор, бо можу зробити це вдома сама, а послухати лекцію, подивитися на товари, поспілкуватися. Приємно, що почали звертати увагу не тільки на хворих на СНІД, а й на діабет, – розповіла Людмила Анатоліївна, яка прийшла до виставкової зали МБК. У свої 63 вона 15 років, хоча до 7 року і не знала, що хвора.
У Полтаві зареєстровані близько 10 тис. хворих на цукровий діабет, а в області – близько 120 тис. людей. Щороку в місті виявляють близько тисячі випадків захворювання. В усьому світі, і в цьому Україна не відрізняється від загальносвітової статистики, на діабет хворіє близько 5-6% відсотків населення.
Довідка «Кола»: День боротьби з цукровим діабетом запропонувала проводити ООН з 1991 року 14 листопада у відповідь на зростання кількості людей хворих на діабет.
Також читайте: Рахують гроші, зібрані під час концертів та виставок у Полтаві
У виставковій залі Міського будинку культури відбулася сьома акція в Полтаві до Всесвітнього дня боротьбі з діабетом. Близько 1000 людей мали змогу пройти безкоштовний тест на вимірювання рівня цукру в крові