У Полтаві в одному з магазинів одягу на вулиці Леніна установили перевернуту верхівкою донизу ялинку.
Штучна ялинка, висотою 4,5 метра закріплена на стелі, а на підлозі під нею викладені подарунки.
–Ідея установити таку незвичайну ялинку прийшла нашій власниці. Оскільки в Полтаві не змогли знайти ялинку такого розміру, то замовляли в Києві. Іграшки та прикраси на ній підібрані так, щоб вона була не просто красивою, а легкою, прозорою, радувала усіх. Думаю, що для Полтави така незвичайна ялинка – креативна ідея, в інших закладах міста, я такого не бачила, – розповіла Тетяна, продавець-консультант магазину.
До речі, головну ялинку міста відкрив міський голова (фоторепортаж)
Загалом, традиція підвішувати новорічну ялинку до стелі догори «ногами», не лише модний тренд сезону. Своїм корінням вона сягає епохи Середньовіччя. Для надзвичайно віруючих та забобонних в ті часи людей, контури такої перевернутої ялинки символізували Трійцю. А Петро І, який запровадив у Російській імперії, а відтак і в Україні, святкувати Новий рік 1 січня, спочатку рекомендував підданим підвішувати ялинки до стелі верхівкою вниз. Тоді ця традиція не дуже прижилася. А зараз, через, 3 століття, знову входить в моду. Зараз ялинку таким способом установлюють в багатьох європейських країнах.
У Полтаві відкрили усі районні ялинки (фоторепортаж)
Тетяна каже, що установлюючи ялинку, не зважали на історичні чи якісь інші традиції. Просто сподобалася ідея, а параметри магазину, висота стелі, дозволяли установити її так, як захотілося. Нині ж вона радує не лише продавців і покупців. Часто перехожі заходять до магазину аби помилуватися незвичайною новорічною красунею. А деякі батьки з дітьми, за словами продавця, приходять спеціально, щоб сфотографуватися.
До теми: У Полтаві на ранку діти просили Діда Мороза їх не забувати (фото)
Позначення:
Категорії:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter