У Полтаві почали перевіряти продукти харчування на наявність алергенів.
У ДП «Полтавастандартметрологія» придбали імунно-ферментний аналізатор та перші в області освоїли методику по визначенню алергенів в продуктах харчування та харчовій сировині.
Читайте також - Полтавське молоко і масло стали гіршої якості
- Обійшлося спеціальне обладнання підприємству у близько 200 тисяч гривень, - говорить Надія Ремізова, начальник випробувального центру харчової продукції «Полтавастандартметрологія». – А сама перевірка для підприємців коштує від 300 гривень.
За словами Надії Ремізової, виробники самі замовляють перевірку власної продукції на алергени. Сьогодні обов’язковим є таке маркування для продуктів, що експортуються. Навіть сусідні Росія, Білорусь та Казахстан вимагають перевіені на алергени продукти.
До теми - З Нового року в Україні може початися дефіцит ліків
Нове ж обладнання дає змогу визначати широкий перелік алергенів, зокрема й глютен. Людей, які не переносять білкову фракцію пшениці, жита, ячменю, вівса чи їх гібридів, сьогодні дуже багато.
- Більшість компонентів продукції сьогодні замінюють клітковиною. Такі продукти як ковбаса, сири, молочні продукти часто містять нехарактерні компоненти, - розповідає Надія Ремізова.
Алергетики ж можуть контролювати свій стан лише максимально уникаючи продуктів-алергенів, тому вони повинні знати про вміст продуктів, які вживають.
Читайте також:
Експерт з Києва розповів полтавцям секрети, як виявити неякісну «згущенку»
Полтавські лікарі радять не купувати сирки через загрозу отруєння