До речі, медики ще не зафіксували жодного факту зараження СНІДом через поцілунок. Натомість із поцілунком від однієї людини до іншої можуть передатися такі хвороби як герпес, гепатит А і Б.
Філематологія – наука про природу поцілунку та його вплив на здоров’я людини.
Корисні властивості поцілунків
– Під час поцілунку організм виділяє в кров ендорфіни (гормони радості). Саме завдяки їм люди відчувають радість, спокій і блаженство водночас.
– поцілунки тренують серцево-судинну систему людини. Саме під час поцілунку помітно частішає пульс аж до 150-180 ударів за хвилину в жінок і 110-120 ударів за хвилину в чоловіків. Тож поцілунки запобігають вегетативно-судинній дистонії та порушенню циркуляції крові.
– Попереджають різні легеневі захворювання. Під час поцілунку наші легені починають набагато ефективніше і швидше працювати (замість звичайних 20 вдихів за хвилину, людина, цілуючись, робить 60).
– Стоматологи стверджують, що поцілунки – чудовий засіб захисту від карієсу. Секрет у тому, що слина містить велику кількість фосфору та кальцію. Крім цього, довготривалий, глибокий поцілунок нормалізує кислотність у порожнині рота, тому він особливо корисний після їжі. Також глибокий поцілунок лікує пародонтоз.
– Це непогана фізична вправа. У процесі поцілунку, людина витрачає стільки ж енергії, як і під час 15-хвилинного плавання.
– Дехто із дослідників стверджує, що завдяки поцілункам можна позбутися зайвих кілограмів. Цікаво, під час поцілунку спалюється майже 12 калорій. Ті, хто часто і довго цілується, за рік можуть схуднути на 1 кілограм.
– Допомагають позбутися зморшок. Цілуючись, людина використовує 34 лицьові м’язи, унаслідок цього підтягується шкіра, а зморшки розгладжуються.
– Має збуджувальний ефект. Найчастіше, цілуючись, партнери збуджуються. Плюс до всього, у слині людини міститься такий фермент як андростерон. Він і підвищує сексуальне бажання в партнерів.
– Чудовий засіб від депресії та джерело позитивного настрою. Сам процес поцілунку супроводжується цілим рядом біохімічних реакцій, завдяки яким і знищуються так звані «гормони стресу».
А для того щоб поцілунок мав оздоровчу властивість, він неодмінно повинен бути щирим/
Під час поцілунку пара отримує по 9 міліграм води, 0,18 міліграма органічних частинок, 0,7 міліграма жирів і 250 різних бактерій. А чоловік за своє життя «з’їдає» від 8 до 12 кілограм губної помади.
Що думають про поцілунки вчені з різних країн
Учені поки не можуть пояснити до кінця, що відбувається в організмах людей, які цілуються. За однією з теорій, під час цього процесу відбувається обмін феромонами – речовинами, що містяться в слині та викликають збудження.
У Франції захищена докторська дисертація «Фізіологічні, психологічні, мистецькі, епідеміологічні та профілактичні аспекти поцілунку». На думку французьких фахівців, 30% людей воліють цілуватися на пляжі, 20% люблять це робити на лавах у скверах, парках, у тихих провулках, 12% – у кінотеатрі чи ліфті.
Німецькі вчені змогли навіть визначити техніку оздоровчого поцілунку: для цього потрібно цілуватися не менше трьох хвилин, дивлячись в очі одне одному. Поцілунки – відмінний засіб для підняття настрою та зміцнення імунітету. Вони рятують від стресів, депресії та навіть втоми. Постійні поцілунки з коханою людиною продовжують життя.
Цікаві факти про поцілунки
– 66% людей закривають очі під час любовного поцілунку;
– у середньому людина витрачає 20 160 хвилин (або два тижні) свого життя на поцілунки;
– 50% людей уперше цілуються, не досягнувши 14 років;
– на своїй Батьківщині знаменитий французький поцілунок називається «злиттям душ» – у поцілунку працюють не тільки губи, а й язик;
– поцілунки жителів Крайньої Півночі це щось більше, ніж просто потертися носами. Закохані насолоджуються ароматом одне одного;
– у Японії, Тайвані, Китаї та Кореї не заведено цілуватися на людях.
До теми: Що подарувати коханим на День Святого Валентина
У День всіх закоханих в Полтаві пройде караоке–батл