З міського бюджету виділено 220 тисяч гривень на знищення 140 дерев та обрізування заражених гілок 300 дерев. За «лікування» від омели дерев, що ростуть на приватній території, полтавцям доведеться платити з власного гаманця.
Читайте також - У Полтаві через сильний вітер падають дерева: куди звертатись
- Цього року вперше розроблена міська програма протидії поширенню омели, – розповів директор комунального підприємства «Декоративні культури» Олексій Харченко.
Ця паразитуюча рослина вражає старі або хворі дерева і в Полтаві це має масовий характер. Якщо дерево на 60% уражене омелою, його знищуватимуть, якщо враженість менша – обрізатимуть хворі гілки.
При виконавчому комітеті Полтавської міської ради створена спеціальна комісія, яка має право вирішити зрізати дерево чи лише обрізати. Кожний полтавець може залишити заявку на обстеження дерева. Якщо це дерево належить до комунальної власності, то зрубування безкоштовне. А якщо росте на приватній території, то спилювання, розрізання та вивіз дерева в діаметрі стовбура 50-70 сантиметрів за договором полтавцям обійдеться у близько 1000 гривень, - повідомила прес-служба Полтавської міськради.
Читайте також - У Полтаві на будинок впало дерево (відео)
Фото з сайту www.botanichka.ruКомунальні служби посилили боротьбу з омелою, яка масово уражає дерева в місті.