У селі під Полтавою падає водонапірна башта (фото)

Новини
10 квітня 2013 о 14:432349 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У селі під Полтавою падає водонапірна башта (фото)
У селі Біологічне Полтавського району падає водонапірна башта.


Водонапірна башта у Біологічному може впасти будь-якої митіВодонапірна башта у Біологічному може впасти будь-якої миті

Місцеві мешканці побоюються, що вона завалить сусідні будинки. Говорять, вежа будь якої миті може звалитися на голову.

Читайте також: У Полтаві з багатоповерхівки впала брила цегли: можливий повторний обвал (фото)

З вежі облуплюється цегла

Водонапірна башта, якої бояться селяни, сьогодні функціонує, хоча з неї й обсипається цегла. Відімкнути її не можуть, адже вежа забезпечує селян водою.

– Дійсно, цегляний купол башти обвалюється,– підтверджує Олексій Потебня, директор комунального підприємства «ЖКГ «Мрія», яке обслуговує вежу.



(Фото надані місцевими мешканцями)

– Збудували у нас цю башту в селі десь у 1973-1974 році.  Років три тому на ній замінили бак і не довели ремонт до кінця, – розповідає Володимир Потапов, житель Біологічного. –  Три роки вода текла й текла, а комунальники  все двері закриють, щоб нічого не бачили люди. Позаминулої зими, коли сильні морози були, там метрів 1,5 було льоду. Видавило всі двері. Вода по стінах все тече. Сходи вже хто знає в якому стані. А вони що? Залізуть, воду вимкнуть, то там дерев'яшку заб'ють, то там. Ремонт не зробили. І так  три роки башта тече. Дійшло до того, що зі стін почала обсипатися цегла.

Із баштовим питанням, як говорять місцеві мешканці, вони зверталися і до сільської ради, й до районної. Найбільше, чого  бояться жителі Біологічного, що вежа впаде на будинки.

– Сама башта десь 20 метрів висотою, а ще й новий бак зверху. Цегла на ній почала розпадатися. А поруч метрів за 25 знаходиться житловий будинок і башта може на нього  впасти, - говорить Володимир Потапов.

До теми: У Полтаві з новобудови обсипається цегла та існує загроза обвалу плити (фото)

Башту демонтувати не будуть, чекатимуть доки впаде

Олексій Потебня говорить, що побоювання місцевих мешканців безпідставні.

– У селі достатньо місця, щоб башта не завалила будинки, - заспокоює директор комунального підприємства. – Демонтувати її – це проблема. Ми просто чекатимемо, доки вона впаде. І нічого страшного не станеться.

Доки башта ще тримається, комунальники поспішають зробити в її  обхід систему автоматичного управління свердловиною, аби забезпечити водопостачання. Таке рішення підтримали і у сільській раді.

– Невідомо коли та башта впаде, а нам потрібно бути готовим до цього, - говорить Олексій Потебня. – Люди тривожаться. Але ми намагаємося зробити все, щоб люди були з водою. Кілька днів тому у нас було кілька поривів на Біологічному, але вже до 16 години того ж дня ми все полагодили.

Комунальне  підприємство замовило проект безбаштової системи. Гроші на нього та водогін для Біологічного виділила сільська рада (близько 90 тисяч гривень). Цих грошей має вистачити, аби село було з водою. Проект обіцяють зробити за кілька місяців та вже влітку змонтувати систему автоматичного управління свердловиною. До того ж, доки нова система не запрацює, башту не відключатимуть.

Читайте також: Полтавська зливова система працює і стічною каналізацією, і сміттєбаком

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter