Готуємо великодні паски: поради і рецепти

Новини
Ольга Матвієнко1 травня 2013 о 16:007031 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Готуємо великодні паски: поради і рецепти
Із давніх-давен на Великдень українки до святкового столу готували паски різних видів.
«Коло» підібрало кілька незвичайних рецептів і розібралося у тонкощах приготування пасхальної випічки.

Уникайте протягів там, де підходить тісто

Для приготування різних бабок та пасок використовують практично однакові інгредієнти, але різні їх пропорції. Кожна господиня має свій рецепт, але секрети випікання для кожного рецепту однакові.

Перш за все у кімнаті, де замішують тісто на паску, температура повинна бути не нижча 25º С. Місиво підходить не менше трьох разів. Ставлять ємність із тістом у тепле місце, де немає протягів, аби воно «не застудилося».

Господині говорять, що міситься тісто доти, доки не починає відставати від рук, столу або стінок посуду. Радять також без потреби не переставляти ємність, не робити різких рухів, розкладаючи у форми, аби тісто не сіло.

Ще цікаві рецепти пасок дивіться на сайті "Кола"

Старовинний рецепт паски на жовтках із шафраном



patelnya.com.uapatelnya.com.ua

Рецепт розміщений у книзі з ведення домашнього господарства Олени Молоховець «Подарунок молодим хазяйкам».

Інгредієнти: ½ склянки дріжджів, ¼ склянки води, 1 склянка цукру, склянка родзинок, 2 гр шафрану, замоченого у ¼ склянки холодної води або рому, 60 жовтків, 2 1/2 склянки розтопленого масла, 3 кг борошна.

Зменшують порцію тіста поділом об’єму інгредієнтів (замість 60 жовтків – 30, ½ склянки цукру тощо).

Приготування

Розбити жовтки у воду, влити розведені невеликою кількістю рідини дріжджі, всипати 5 склянок борошна. Накрити посудину і дати піднятися опарі в теплі. Потім гарно вимісити, всипати дрібку солі та інші інгредієнти. Дати підійти вдруге. За третім разом трохи вимісити і розділити на окремі частини, щоб посадити у змащені жиром форми. Коли вони піднімуться, гарно змастити яйцем і поставити у гарячу духовку. Випікають зазвичай при температурі 200ºС. Перевіряти, чи готова випічка, потрібно, коли вона стане золотавого кольору за допомогою сірника. Якщо паска готова, то сірник залишиться сухим.

До теми: Цікаві способи пофарбувати крашанки на Великдень

Італійська паска панетоне



www.riviera24.itwww.riviera24.it

Інгредієнти: близько 0,5 кг борошна, 3 яйця, ¼ склянки теплої води, ¼ склянки теплого молока, 1 1/5 чайної ложки сухих дріжджів, 5 столових ложок масла, ½ склянки цукру, цедра 1 великого апельсина і 1 лимона за бажанням, 1 чайна ложка ванільної есенції, 1 чайна ложка солі, склянка родзинок (можна змішати жовті й сині), ¼ склянки зацукрованих цукатів.

Приготування

У мисці змішати воду, молоко і дріжджі, залишити підходити. Коли з’явиться невелика шапка, додати 4 столові ложки борошна і ложку цукру, перемішати і знову відставити у тепле місце на півгодини, накривши плівкою. В окремій ємності збийте яйця, цукор, ваніль, цедру і влийте сюди опару (суміш із дріжджами). Усе вимішувати, поступово додаючи борошно. Після того як тісто вимісилося, всипте цукати і родзинки.

Миски для вистоювання змастити олією без запаху. Місиво ставимо у тепле місце під плівкою. Підходить тісто від 3 до 4 годин (за цей час його об’єм збільшується втричі).

Форми для випікання змащують. Тісто виймають і ділять обережно на окремі порції. Можна злегка розпластати і скласти обережно конвертом, присипати борошном (паска буде тоді шарованою). Помістіть тісто у форми, зробіть на верхівці 2 надрізи у вигляді хреста і знову дайте піднятися 2-3 години під плівкою. Будьте уважні, адже тісто збільшиться у формі втричі. Перед випіканням змастіть верхівки збитим жовтком із ложкою води або молока. Випікають італійські паски при температурі 170º С близько 45 хвилин.

До теми: У Полтаві продегустували паски і поставили велетенську писанку

Сирна паска заварна



ivona.bigmir.netivona.bigmir.net

Інгредієнти: 1600 г сиру (відтиснутого), 8 жовтків, 400 г цукру, 350 г вершків, 400 г масла, ванільний цукор, родзинки за смаком.

Приготування

Жовтки розтерти із цукром, розбавити вершками і додати ванільний цукор. У неемальованій каструлі суміш варять на слабкому вогні, поки не почне загускати і на поверхні не з’являться бульбашки. Тоді суміш знімають із вогню і ще у гарячу кладуть масло, перемішують і дають вистигнути.

Сир на кілька годин кладуть під прес у холодному місці, перетирають, з’єднують зі звареною сумішшю і добре перемішують, додають родзинки. Форму для паски вистелити вологою марлею, висипати суміш і поставити під гніт у холод на ніч.

Читайте також: Де і коли у Полтаві святитимуть паски

Рожева сирна паска



Shutterstock.comShutterstock.com

Інгредієнти: 800 г сиру, 1 1/5 склянки вишневого або полуничного джему, ½ склянки цукру, 3 яйця, 100 г масла, 2 склянки жирної сметани, ½ склянки родзинок, горіхи для прикрашання.

Приготування

Родзинки вимочити у теплій воді та просушити. Сир ретельно перемішати з цукром, яйцями і м’яким вершковим маслом та сметаною. Додати джем і обережно вмішати родзинки. Масу покласти у форми, вимощені вологими серветками з тканини, накрити кінчиками матерії та поставити під ґніт на ніч у холодильник. Готові паски прикрасити горіхами.

Запечена сирна паска з родзинками



Shutterstock.comShutterstock.com

Інгредієнти: 1 кг сиру, 8 яєць, 500 г цукру, 200 г масла, 3 столові ложки манної крупи, 200 г родзинок, ванілін.

Приготування

Сир протерти через сито. Роздинки залити на 15 хвилин теплою водою, а потім просушити. Білки відділити від жовтків. Жовтки розтерти з половиною цукру і додати до сиру. Сюди ж покласти манку і масло. Білки збити із залишками цукру до міцної піни. Обережно додати їх до основної маси. Покласти родзинки, ванілін і обережно перемішати.

Форму змастити маслом і викласти суміш. Випікати 15 хвилин при 180º С, а потім зменшити до 150º С і пекти ще 50 хвилин.

З історії та вірувань, що стосуються великоднього хліба



Готувати паски зазвичай бралися у Чистий четвер. Вже після того, як завершили усі домашні клопоти. Спекти гарну паску на Великдень вважається найголовнішою подією. Залежно від того, якою вийде паска, судили про долю родини на наступний рік. Якщо паска збоку трошки трісне – на добро і багатство; зверху трісне – чекай протягом року біди; западе – хвороба цього року, а може й смерть.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter