Тут для них медики разом з обласною організацією Товариства Червоного Хреста України влаштували вітання. Донорів частували солодощами та дарували подарунки.
У День донора 215-й раз поділитися кров’ю прийшов єдиний в області заслужений донор України Микола Івахненко. Його стаж нараховує 43 роки донорства та більше 90 літрів крові. Займатися цією справою «переконаний донор» (як сам себе називає чоловік) почав випадково.
– Був День донора і я пішов за компанію. Заохотили мене ще й два дні відгулів. А потім усвідомив, що це потрібна і добра справа, - говорить Іван Івахненко.
Читайте також, Чому попри моду на донорство, падає кількість полтавців, що здають кров
Доки «колеги» по здачі крові чекали своєї черги, почесний донор Сергій Петруня виконував благородну справу.
– Він про нас не забуває і приходить весь час допомагати людям, - говорить молодша медсестра Ольга Миколаївна.
Віра Чорна, почесний донор України, прийшла на святкування разом зі своєю майбутньою зміною, 10-річною онукою Лізою. Жінка 40 років здавала кров. На її рахунку 25 літрів. І хоча з часу виходу на пенсію вона облишила донорство, зараз хоче знову спробувати.
– Мені 66 років. У мене високий тиск і потрібно розрідити кров. А в мене її дуже багато. Як палець розріжу, її так багато, - говорить пенсіонерка.
Тим паче ніколи жодної слабкості після здачі крові вона не відчувала.
– Завжди все було добре. Ми й по 800 грамів здавали, хоча дозу зазвичай беруть 200-400 грамів, - пригадує Віра Чорна.
Єдине ж, на що нарікає жінка, так це малу оплату за цю справу:
– Раніше я 3,98 гривень отримувала до пенсії. Скрізь писала, то зараз мені за почесне донорство вже платять 100 гривень. А кров – це ж такий дефіцит.
Не зупинятися й продовжувати далі здавати кров збирається й почесний донор, 65-річний Сергій Герасименко. Чоловік говорить, що щоразу кров відновлюється і він омолоджується.
– Перший раз я здав кров десь у 72-73 році. За цей час в мене вже дуже великий стаж. Якщо мені ще здати 9 літрів, я буду вже заслуженим донором. Це останнє донорське звання, яке є, - ділиться чоловік.
Сьогодні зранку на базі першої лікарні кров встигли здати вже 22 донори. Прийматимуть усіх охочих до 14-ї години. Медики говорять, що чекають на донорів щодня, не лише у свято.
Адже перша лікарня хірургічного спрямування. Тут цілодобово працює травматологічне відділення.
– Кров і плазма увесь час необхідні хворим, - говорить Оксана Ксьонз, заступник головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи .
За рік на базі першої лікарні поділилися кров'ю 1,5 тисячі чоловік.
До ткми, у Полтаві станції переливання крові вручили обладнання на мільйон гривень.
Полтавські донори у «професійне» свято прийшли здавати кров до першої міської лікарні.