На честь Горбанівської ікони у Полтаві влаштують святкові служіння та трапезу

Новини
7 липня 2013 о 16:551363 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На честь Горбанівської ікони у Полтаві влаштують святкові служіння та трапезу
13 липня у Полтаві відбудеться святкування на честь Горбанівської ікони Божої Матері - Заступниці і Похвали землі нашої Полтавської.


фото з сайту cerkva.if.uaфото з сайту cerkva.if.ua

У Свято-Макарівському кафедральному соборі з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа відбудуться урочисті богослужіння. Про це повідомляють у прес-службі  Полтавської єпархії УПЦ.

Розклад святкування:

12 липня:  17-00 – Всенощна

13 липня: 7:30 – Молебень із освяченням води

9:00 – Божественна Літургія Архієрейським чином та Хресний хід довкола собору

11:00 – Переїзд до кінцевої зупинки транспорту «Розсошенці»

11:30 – Хресний хід до джерела Божої Матері.

Дивіться також: У Полтаві влаштували хресну ходу з іконами і піснями (+фото)

Горбанівська ікона Божої матері  оздоблена срібною ризою з позолотою та 57 діамантами – результат неабиякої шани чудотворного образу мирянами. А перед нею не одна низка золотих ланцюжків, перснів, хрестиків – подяка від парафіян за зцілення. За словами релігійних співів, ікона є «заступницею і похвалою землі нашої Полтавської».

Довідка «Кола»

Образ був знайдений на початку XVІІІ століття на околиці Полтави. Там жив тільки козак Горбань, від прізвища якого згодом  село й одержало свою назву. Якось він косив траву, а коса раптом переломилася. Козак побачив у траві ікону Божої Матері. Лезо коси поранило лик Пречистої під Її правим оком, з якого потекла сльоза. Горбань відніс образ додому й повідомив про це представників місцевого духовенства. За типом іконопису Горбанівська ікона виявилася списком Корсунської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. У 1818 році був збудований кам’яний храм на честь Горбанівської ікони Божої Матері, а сама ікона прикрашена коштовностями. У 30-их роках ХХ століття Горбанівський храм був стертий з лиця землі. У радянські часи ікону довелося ховати. Потім образ перебував спочатку в Макаріївській церкві, а з 1949 по 1962 рік – у Спасо-Преображенському соборі, що був на вул. Чапаєва. З 1962 року (після руйнування собору) і донині чудотворний образ перебуває у Свято-Макаріївському кафедральному соборі Полтави. Перед Горбанівськой іконою тисячі віруючих підносять свої молитви до Пресвятої Богородиці, яка зветься в церковних піснеспівах «Заступницею й Похвалою землі Полтавської». Щонеділі   ввечері перед образом співається акафіст. Присвячені святині урочисті архієрейські богослужіння відбуваються двічі на рік – 13 липня та 12 жовтня.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter