Із 2010 року за наказом МОЗ введено обов’язковий медогляд населення.
Як пояснюють медики, це для профілактики та зниження рівня захворюваності, інвалідності та смертності населення. Але до цього часу в медзакладах трапляються непорозуміння із тим, до якого спеціаліста йти, а іноді – навіть із можливістю потрапити на прийом.
Найпоширеніші хвороби хребта: симптоми та методи лікування
Як потрапити до потрібного лікаря, дізнавались журналісти «Кола»
У процесі реалізації медичної реформи, організацію та контроль диспансеризації зобов’язали здійснювати сімейних лікарів. Для цього вони проводять певну роботу та облік населення, яке обслуговують та розподіляють за групами:
– діти першого та другого років життя;
– діти дошкільного віку від 3 до 6-7 років та діти, які не відвідують дошкільні заклади;
– школярі віком до 15 років;
– діти від 15 до 18 років;
– дорослі.
Складаються графіки оглядів.
Під час медичних оглядів, згідно з Наказом, проводиться:
– збір анамнестичних даних відповідно до Анамнестичної анкети (інформація про пацієнта, захворювання та основні скарги);
– антропометричні вимірювання (зріст та вага);
– вимірювання артеріального тиску;
– пальпація молочних залоз, гінекологічний огляд жінок (за відсутності патології – один раз на три роки);
– вимірювання гостроти слуху;
– вимірювання гостроти зору;
– аналіз крові (вимірювання швидкості зсідання еритроцитів, гемоглобіну, лейкоцитів, цукру, холестерину);
– аналіз сечі на білок;
– електрокардіографія (щороку);
– вимірювання внутріочного тиску (після 40 років);
– маммографія жінкам (з 40 років – один раз на два роки);
– ультразвукове дослідження простати чоловікам (з 40 років – один раз на два роки);
– пальцьове обстеження прямої кишки (з 30 років);
– пневмотахометрія (дослідження легенів);
– рентгенологічне обстеження органів грудної клітини (один раз на два роки). А групі підвищеного ризику – щороку. До них належать працівники окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб.
Відсутність такого огляду – не причина відмови у прийомі
Нещодавно до редакції «Кола» звернулась жителька Пирятинського району. Жінка стверджує, що в ЦРЛ її з кровотечею не хотіли направляти до лікаря через відсутність даних про проходження флюорографії. Хоча жінка наполягала на тому, що проходила це обстеження менше року тому.
Чи мають право людині відмовити у медобслуговуванні, якщо вона не пройшла обстеження флюроографом, або вона не бажає цього робити, розповів Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації.
– У лікарняних закладах зобов’язані приймати всіх пацієнтів. Але завдання медперсоналу переконати людину в необхідності такого огляду. Кожен повинен розуміти, що це все лікар робить не для себе, а для пацієнтів і безпеки оточуючих. Це необхідно для попередження захворювань. Кожен має задуматись про наслідки, які можуть бути у разі невчасного їх вияву.
До теми - У Полтаві можна отримати безкоштовну консультацію лікарів через інтернет або телефоном
Куди ж звертатись у разі непорозуміння із медперсоналом щодо відсутності чи втрати результатів аналізів, Віктор Петрович зазначив:
– У кожному закладі є керівник: головний лікар, завідувач відділення, завідувач поліклініки, старша медична сестра. Звертатись потрібно до них. Тобто, якщо непорозуміння трапилось у центрі первинної медико-санітарної допомоги, варто звернутись до адміністрації центру, що відповідають за роботу амбулаторії.
Читайте аткож -