У собак є феноменальний внутрішній годинник. Вони прекрасно знають, коли потрібно вийти на прогулянку, пограти, пообідати, поспати, а також завжди знають, коли ви повертаєтеся з роботи, особливо якщо у вас нормований робочий день. Насправді ви можете звіряти годинник, спостерігаючи за своїм улюбленцем.
Цікаве дослідження провели кінологи з Америки. Вони дали послухати собакам музику різних напрямків. Найбільше їм не сподобався важкий рок, а ось класична музика до вподоби чотирилапим. Що стосується записів із людською мовою, то вони проявили повну байдужість. Слухаючи звуки популярної музики, собаки демонстрували яскраво виражений неспокій. Людина і собака мають 97% спільного в будові генів. Якщо дивитися собаці в очі, вона може сприйняти це, як виклик і вдатися до агресії. Собака має найтонший нюх серед усіх домашніх тварин. Чутливі до запахів нервові клітини знаходяться в слизовій оболонці носа, площа його поверхні досягає 150 кв. см, що в 30 разів більше, ніж у людини. Кількість нервових клітин залежить від породи і може досягати 230 мільйонів порівняно з п’ятьма мільйонами в людини. До речі,у Полтаві продовжують жорстоко вбивати тварин (фото)
Ті, хто одного разу завів кота чи собаку, вже не уявляють свого дому без цих пухнастиків. Коти і собаки, як і люди, унікальні.
«Коло» зібрало найцікавіші факти про домашніх улюбленців.
Про котів
За даними Ліонського університету, у світі близько 400 мільйонів домашніх котів. Пальму першості віддають Австралії, де на 10 жителів – 9 котів. В Азії перше місце за Індонезією, тут більше 30 мільйонів пухнастих звірів, а в Європі – за Францією, жителі якої мають під своєю опікою 8 мільйонів котів. У той же час є країни, наприклад, Перу, Габон, де домашні коти майже не зустрічаються.
Кішка за своє життя може мати більше 100 кошенят. Одна пара котів та їхнє потомство за 7 років можуть народити 420 тисяч кошенят.
Коти видають близько 100 різноманітних звуків, а от собаки – лише 10.
Малюнок поверхні носа кішки унікальний, як і відбиток пальця людини. А ще в кішки пітніють лише кінчики лап.
До речі, жираф, верблюд і кішка – єдині тварини, які починають іти з лівих лап. Така ходьба гарантує швидкість, хитрість та тишу.
Котяче вухо повертається на 180 градусів. У вусі кішки 32 м’язи. А чутливість кішки до гучності звуку втричі вища, ніж у людини. Її нервовий стан видають вуха – вони трохи рухаються, хоч сама тварина може спокійно сидіти і спостерігати. Якщо доторкнутися до тварини у такому стані, вона почне шипіти або вдарить лапою.
Коти відчувають запахи в 14 разів сильніше, ніж люди.
Коти, на відміну від собак, не можуть сфокусувати погляд на близько розміщених предметах. Вони краще бачать на відстані від 75 см до 2-6 метрів.
Коли ми гладимо кота, у нас знижується частота серцебиття і кров’яний тиск. А люди з серцево-судинними захворюваннями мають шанс прожити довше, якщо у них є кіт, на відміну від тих, хто його не має.
За допомогою вусів кішка отримує інформацію про все, що її оточує, – про предмети, вітер, температуру. Якщо їх видалити, вона буде погано орієнтуватися і почуватиметься невпевнено. Вуса допомагають котам визначити, пролізуть вони в отвір чи ні.
Якщо вуса в кішки спрямовані вперед – вона чимось зацікавлена або хоче налякати суперника. Якщо назад – кішка налякана.
Про собак