Згідно проекту соціальні виплати, а, разом з ними, мінімальні зарплати і пенсії зростуть удвічі. Проте представники опозиції вбачають у документі багато мінусів.
Імовірні плюси:
Українцям хочуть збільшити зарплати і прожитковий мінімум
При цьому з 1 січня 2014 року планується залишити розмір мінімальної зарплати на рівні, встановленому з грудня цього року - 1218 гривень.
З жовтня міністри пропонують підвищити мінімальну зарплату до 1301 гривні. У погодинному розмірі мінімальну зарплату хочуть встановити з 1 січня на рівні 7,3 гривні, з 1 липня - 7,49 гривні, з 1 жовтня - 7,8 гривні.
Крім того, з липня Кабмін хоче збільшити прожитковий мінімум до 1207 гривень. Зокрема, з 1 січня пропонується встановити 1176 гривень, з 1 липня - 1207 гривень, з 1 жовтня - 1256 гривень.
Імовірні мінуси:
За словами Арсенія Яценюка, лідера опозиції, у проекті держбюджету передбачена "зупинка дії соціальних та інших законів, що заборонено рішенням Конституційного суду". Політик зазначив , що проект бюджету свідчить про те, що можуть бути зупинені соціальні виплати "афганцям" , "чорнобильцям", виплати, передбачені законом про статус суддів , законом про державну службу.
Олег Тягнибок, аналізуючи проект бюджету-2014, зробив висновок, що влада будує поліцейську державу, оскільки міліція отримає на 4 мільярди більше, ніж армія.
Про дефіцит бюджету зауважив інший нардеп Віктор Пинзеник. За його аналізом, доходи проекту держбюджету-2014 завищені на 20 млрд грн, а його реальний дефіцит - близько 100 млрд грн.
Як бюджет-2014 вдарить по селянам
Фінансовий аналітик Мар’ян Заблоцький у своєму блозі зауважив про сумнівні наслідки прийняття такого проекту бюджету для працівників сільського господарства.
– У проекті державного бюджету є дуже неприємна новина для 4 млн. працівників сільського господарства. Уряд пропонує продовжити дію норми Податкового кодексу, згідної якої продавці зерна закордон не можуть претендувати на повернення ПДВ. Усі інші галузі економіки можуть, а саме продавці зерна – ні. Неповернення ПДВ при експорті зерна було запроваджено в 2010 році як тимчасовий захід до 1 січня 2014 року. Проте, уряд заклав у проекті бюджету-2014 продовження дії даної норми ще на два роки – до 1 січня 2016 року.
Читайте також - Міського бюджету в Полтаві цього року може не бути
Прогнози
Думки експертів щодо термінів його прийняття розходяться.
Ймовірне ухвалення бюджету-2014 – у грудні. Такої думки дотримується Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента».
Політолог зазначив, що з різних причин процес прийняття бюджету затягнувся, в той час якраз зараз є можливість увійти в Новий рік з головним кошторисом країни.
– Якщо ми хочемо, щоб бюджет на 2014 рік був своєчасно прийнятий – потрібно його зараз розглядати. І так є певне запізнення – з різних причин: це було пов'язано з проблемами навколо європейської інтеграції, угоди про асоціацію, плюс - проблеми у відносинах з Росією, - додав він.
Яценюк вважає, що бюджет приймуть вже наступного року
– Процедура розгляду законопроекту повинна вже відбутися наступного року, не раніше, ніж через два тижні, – заявив Арсеній Яценюк, один із лідерів опозиції. – Тобто фактично 14-16 числа ми можемо повернутися до питання розгляду законопроекту про державний бюджет у першому і другому читанні.
Підготовлено за матеріалами всеукраїнських ЗМІ
Кабмін схвалив проект бюджету на 2014 рік.
Позначення:
Категорії:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter