Новий очільник нашої області в ексклюзивному інтерв’ю журналісту «Кола» розповів про себе та про спортивне минуле.
Віктор Бугайчук, попри те, що до призначення на посаду голови облдержадміністрації, активно займався підприємницькою діяльністю (керівник заводу «Ампер») – у розмові здається неговірким, скромним. Охочіше розповідає про роботу, аніж про родину.
Про дитинство і про те, чому навчив спорт
– Народився у місті Сєвєродонецьк Луганської області. Це невеличке містечко, де проживало 100 тисяч осіб, але на цю кількість людей було 5 науково-дослідних інститутів всесоюзного масштабу, – розповідає Віктор Бугайчук. – Із дитинства пам’ятаю льодовий палац, кілька басейнів у місті. Змалечку займався спортом, класичною боротьбою. Був членом збірної області, з 6 класу – чемпіоном області, потім входив до Молодіжної збірної України. Спорт дав мені багато корисного, загартував. Мій тренер говорив: борці – працьовиті, привчені до дисципліни, навчені приймати і долати труднощі. Дуже вдячний за спортивну науку, тому що всі ці навички мені згодилися у житті. Учитель мій Мірмович Юхим Юзефович привчав до того, що постійно потрібно над собою працювати, виконувати поставлені завдання. Зі школи прийду, зроблю домашнє завдання – і відразу на тренування. На згадку про заняття боротьбою залишилися сліди. Як кажуть, що моряк моряка бачить здалеку, так і борці: у борців вуха зламані. Зараз спортом уже не займаюся, але щоб тримати тіло і дух у тонусі, виконую загальні фізичні вправи.
– Заняття спортом не заважали навчанню у школі, мав хороші оцінки, середній бал атестата був 4, 5, – пригадує Віктор Михайлович. – І лише з літератури була трійка. Не тому, що предмет не подобався, просто учителька була молоденька, лише після інституту, і не змогла впоратися з нами.
Про рідне місто
– У Кременчуці живу після закінчення Харківського політехнічного інституту (за освітою інженер-електрик). Переїхав в це місто за направленням від інституту. У Кременчуці спочатку було непросто: ні родичів, ні друзів. Згодом познайомився. Зараз можу сказати, що там мешкаю більше, аніж у місті, де народився – 25 років, – говорить Віктор Михайлович.
«Моє єдине хобі – це робота і відпочинок у горах»
– Належу до рідкісного типу людей, для яких хобі – це їхня робота. Тому можу чітко сказати: моє найкраще улюблене заняття – робота, куди йду з задоволенням. Вважаю, мені пощастило, що мені подобається робота. Нещодавно порахував – маю 42 патенти на винаходи. Ми разом з однодумцями з Харківського політехнічного інституту на підприємстві розробили високовольтні вимикачі, які не поступаються світовим аналогам. У Чехії вже попросили патент на випуск вимикача в Європі. Наша продукція пройшла випробування в європейських лабораторіях, маємо сертифікати. Буквально перед тим, як мене призначили на нову посаду, я повернувся зі Словаччини, де ми підписали контракт на доставку наших вимикачів для їхніх підстанцій.
Ще одне захоплення очільника Полтавської області – гори і лижі.
– У часи мого студентства радянська інтелігенція не могла змінити систему, проте хотіла почуватися вільніше, тому ходила у гори, до вогнищ із гітарою, де ми могли відчувати свободу. Якщо в єдиноборстві кожен був сам за себе, то коли йдеш із друзями у гори, маєш відповідати не тільки за себе, а й за свого товариша, – так говорить про своє друге захоплення Віктор Михайлович. – У горах відпочиваю ще зі студентської лави, з 1980 року. Відтоді практично кожного року намагаюся знайти можливість зробити це. Пригадую, студентом купив, маючи зарплату 140 рублів, за 180 рублів лижі і за 200 рублів черевики (дві зарплати віддав на екіпірування!). Начальник мій тоді подивився на мене і сказав, що у мене з головою не все в порядку.
«Люблю інструментальну музику»
– Полюбляю інструментальну спокійну музику. Я людина старшого покоління й не розумію сучасну, вона здається мені дещо нервовою, – каже пан Бугайчук. – Мій син говорить, мовляв, тату, ти не розумієш, хеві-метал – оце музика. Так, у наш час були популярні «Beatles, Rolling Stones. Але не можу сказати, що дуже захоплювався ними. Прихильники такої музики носили тоді довге волосся, а мені, спортсмену, не можна цього було робити.
Про автомобіль для студентів і молодих сімей, який винайшов
З особливою гордістю Віктор Бугайчук демонструє з мобільного фото винаходу, який зробив разом із однодумцями на власному підприємстві – соціальний автомобіль.
– Практично перед початком подій, пов’язаних із євроінтеграцією, почали займатися винаходом. Зараз готовий лише дослідний зразок. Уже тестували систему управління, електроніку, зробили ходове випробування, – ділиться Віктор Михайлович. – Це буде міський автомобіль для студентів, молодих сімей. Максимальна швидкість транспортного засобу – до 60 км на годину, споживатиме 0,8 літра пального на 100 км. Через події в державі ми призупинили роботу над автомобілем. Крім того, думали, що років на 8 потрапимо до в’язниці через Майдан (сміється). Автомобіль не великий за розмірами, якраз для комфортного пересування двох людей. Робили дослідження, як наша електроніка реагує на холод у 20 градусів морозу – витримує. Зараз проблема в тому, що ми планували його ціну до 35 тисяч гривень (при попередньому курсі долара). Яка ціна його буде, якщо все-таки повернемося до роботи над транспортним засобом – сказати важко.
Про Майдан і Крим
Майдан очистив людей, переконаний Віктор Бугайчук.
– Багато хто казав, що на Майдані стояли екстремісти, безробітні, безхатьки. Але це не так. Наприклад, у наметі разом зі мною була моя сім’я (дружина і сини). Був мій тесть, професор, член академії наук. Була професор Ганна Капустян, яка зараз в Америці. Це людина високого рівня, в ООН робить доповіді. Хіба ці люди – безхатьки? Нам казали: «Ви дурні, що робите, ваш намет сфотографований, ваше авто сфотографоване, зафіксовано, що ви людей возили (я пропонував працівникам свого заводу, хто має честь і гідність, приєднатися і поїхати на Майдан. Але це було добровільно, хто хотів – той і їхав). Через події на Майдані закривали наше підприємство на деякий час, проводили перевірки за перевірками. Роботу заводу призупиняли рішенням суду. Якби Майдан не вистояв, думаю, наше підприємство розірвали б на шматки, конфіскували б майно, а мене посадили б до в’язниці, – так говорить про події у столиці. – Щодо Криму, то це все, що там зараз відбувається, очевидна агресія. Виявляється, у нас армії фактично немає, її цілеспрямовано знищували. Тепер треба думати про НАТО. Тому що ми не можемо кинути всі ресурси на створення української армії.
Чому прийшов у політику
– Ніколи раніше не був політиком, вона мене не дуже цікавила, – зізнається чиновник. – Потім усвідомив, що необхідно змінювати зовнішнє середовище навколо підприємства. Тому що воно не має можливості повноцінно розвиватися – скрізь хабарі, «відкати»… Потрібно змінювати податкову систему, систему контролю, санепідемстанції, екології, пожежників. Розуміння необхідності змін стало основним поштовхом, чому я прийшов у політику. Прийшов у «Свободу», був у міськраді один від цієї партії проти двадцяти двох регіоналів і 17 бютівців і двох комуністів. Одне із завдань, яке я ставлю перед собою – це розвиток промисловості, підтримка вітчизняного виробника. Насамперед це стосуватиметься заводів у Кременчуці: вагонобудівний, нафтопереробний, сталеварний.
Про родину
Про свою родину пан Бугайчук розповідає мало, мовляв, про особисте не варто говорити. Але розповів, що з дружиною Діаною познайомився у Кременчуці. Жінка новопризначеного очільника області – кандидат економічних наук. Родина має двох синів.
Читайте також
Віктор Бугайчук пообіцяв змінити систему управління на Полтавщині