Регіональну програму забезпечення бійців АТО пільговим житлом планують розглянути уже на найближчій сесії Полтавської облради. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Полтавської ОДА. Про майбутню реалізацію програми заявив голова Полтавської ОДА Валерій Головко під час засідання круглого столу в облдержадміністрації.
Програму розробили спільно з регіональним управлінням Державного фонду сприяння молодіжному будівництву. Тож на зустрічі із представниками обласної влади були присутні перший заступник Держмолодьжитла Сергій Кімнатний, представники регіональних управлінь Фонду з кількох областей. У роботі взяли участь також представники депутатського корпусу облради, керівництва міст обласного підпорядкування – Полтави, Кременчука, Комсомольська, Лубен та Миргорода, керівник Центру допомоги учасникам АТО Валерій Довженко, представники громадських організацій.
У підсумку відбулося підписання Меморандуму про співпрацю у галузі будівництва пільгового житла для учасників АТО між Державним фондом сприяння молодіжному будівництву, Полтавською ОДА та обласною радою, містами обласного підпорядкування.
В області із понад 5 тисяч учасників АТО 260 перебувають на квартирному обліку. З них 150 – у містах обласного значення. За останні 4 місяців кількість учасників АТО у квартирній черзі збільшилася удвічі. Саме тому спільно із регіональним управлінням Держмолодьжитла і розробили програму забезпечення учасників АТО житлом на пільгових умовах.
– Ми обрали оптимальний механізм у формі фінансової підтримки, – прокоментував начальник управління архітектури та містобудування Полтавської ОДА Олександр Панков. – Йдеться про 50% компенсації вартості житла за рахунок співфінансування з обласного та місцевих бюджетів.
За словами керівника Центру допомоги учасникам АТО Валерія Довженка, 47% опитаних бійців готові брати участь у програмі кредитування будівництва житла.
– У Пирятині від цієї ідеї категорично відмовилися, – зауважив Валерій Довженко. – Натомість у Миргороді та Лубнах дуже зацікавилися. Комсомольськ і Кременчук взагалі попереду всієї області. Цього року активно долучилася й Полтава.
Регіональна програма буде без обмежень за віком і одна. На цьому наполягав Валерій Головко, фактами аргументував Валерій Довженко, адже середній вік учасників АТО в області – 40-42 роки. А програма молодіжного будівництва розрахована на учасників у віці до 35 років. Форма співфінансування пропонується така: 50 % вартості сплачуватиме бюджет — порівну обласний та місцевий; ще 50% — учасник АТО. Але не одним платежем, а протягом кількох років. Всі ці моменти знаходяться на етапі доопрацювання. А вже вдосконалену та узгоджену програму винесуть спочатку на розгляд профільної комісії обласної ради, а потім на сесію.
До теми: Будинок-привид на Полтавщині перебудують для бійців АТО