Почав свій звіт Віктор Бугайчук з актуальних питань – допомоги українській армії та силовикам, яку надає область.
У Полтаві сформували батальйони територіальної оборони та спецпідрозділів міліції. На сьогодні Полтавський батальйон територіальної оборони повністю укомплектований та оснащений усім необхідним. Хоча на початку доводилося вирішувати чимало побутових проблем бійців. Нині Полтавський батальйон ТО – один із найкращих у країні. Хлопці забезпечені і зброєю, і одягом, пройшли навчання і вже беруть участь у антитерористичній операції в східних регіонах і навіть відзначилися – затримали дві групи терористів.
Для допомоги військовим та міліцейським спецпідрозділам «Каскад», «Полтава» і «Кременчук» влада звертається і до спонсорів (які за весь період пожертвували близько 1,5 мільйона гривень на потреби полтавських військових), і виділяє кошти з обласного бюджету (майже 400 тисяч гривень на одноразову грошову допомогу солдатам та офіцерам батальйону ТО, а також близько 300 тисяч – на вирішення матеріально-технічних проблем). Нині планується створити спеціальний фонд, на якому акумулювати кошти на потреби оборони і допомоги переселенцям із Криму та Сходу України.
– Також обласна влада сприяла у вирішенні питань, коли добровольців незаконно звільняли з роботи тощо. "Укртатнафта" виділила 950 тисяч на бронежилети. Та буде виділяти кожного місяця по 150 тисяч на підтримку. 200 тисяч щомісяця виділятиме Полтавський-гірничо-збагачувальний комбінат. На ці гроші купуються каски, берці, обмундирування. Звісно, не можна будувати армію на благодійних внесках, але вже є системний підхід. На наступній сесії створимо спеціальну програму підтримки сил оборони, за якою будуть виділятися кошти. зараз армія у нас з нуля – нова створена не була, стара в занепаді. Але все одно вистояти вдається, – розповів Віктор Бугайчук. – Знаю, що наразі на Сході країни полтавський батальон вже затримав з боєм дві групи терористів. Полтавці показали себе гідно.
Читайте також: Як з Полтави на Схід проводжали міліціонерів-добровольців (фото)