– Те що війна триває вже півроку, а ми досі не перемогли, говорить про те, що всі військові операції з вивільнення Донбасу проводяться неграмотно, – зауважив військовий експерт.
Валентин Депто вважає, що нинішня ситуація на Сході країні потребує тактики, яку використовували під час війни в Афгані.
Тезисно про помилки у веденні військових операцій, які озвучив афганець:
- Нині все забюрократизовано: дія кожного батальйону, підрозділу… повинна погоджуватись через Генштаб Міноборони. А потрібно, щоб були певні об’єднання з бригад, які виконували конкретні задачі, не зв’язуючись з Генштабом. Тобто швидко і оперативно виконували задачі, побачивши противника – стріляли.
- Потрібно реформувати керівництво АТО і змінити стратегію військами.
- Блокпости і опорні пункти не укріпляють залізобетоном, оскільки вони тимчасові. Через це великі втрати в армії.
- Не закритий кордон з Росією і не перекритий доступ підкріплення окупантів військовою технікою і боєприпасами.
Про варіант зміни тактики ведення військових операцій:
– Воювати потрібно не за звільнення території населених пунктів, а за комунікації (дороги). Основне угрупування сепаратистів – у населених пунктах, – твердить Валентин Депто. – А на дорогах немає такої концентрації окупантів і ними легше оволодіти. Основна траса тут Ростов-Харків. Потрібно, щоб наші військові захопили цю автодорогу і створили сітку блокпостів (але гарно укріплених з перекриттям, а не мішками). Такі дії дали б змогу проходити підкріпленню нашим військам, а для сепаратистів, навпаки, обмежити. Коли йтиме колона з Росії – вона тут же буде покрита обстрілами. Адже напад на один з опорних пунктів викличе постріли з усіх, що поруч. І втрати в лавах армії були б меншими, і перемога була б уже в наших руках. Адже окупанти, які засідають в населених пунктах, змушені будуть виходити на допомогу своїм з блокпостів, яких наші бійці захоплюватимуть. Тут українська армія зможе застосувати всі свої переваги – як в артилерії, так і в техніці, адже в місті це нереально.
На питання, чому ж українська влада не застосовує таку техніку, експерт відповів:
– Усьому вина амбіції наших генералів, які вище інтересів АТО. Вони не хочуть вчитися і змінювати тактику. Знання наших військових командирів наповненні тією інформацією, яку їм давали в навчальних закладах. Тобто стратегія сучасних військ сформована за книгами Великої Вітчизняної війни, коли був єдиний фронт. А у нас війна гібридна, схожа більше на афганську. Це не фронтова війна, та вони воюють, створюючи фронт доокола цих окупантів, і вважають, що можна лише так й не інакше. Я зустрічався з представником Міноборони, там є люди, які розуміють важливість того, що я говорю. Та основна лінія фронту проходить між Президентом, керівництвом Міноборони і керівництвом силами АТО.
До теми - Учасник АТО з Полтавщини розповів про ситуацію в Маріуполі