Ферма, на який живе 11 страусів, діє два роки. Ці найбільші у світі птахи, мають клички. Зокрема, на фермі живуть Боря, Тоня, Катя, Цезар та інші.
Основний власник страусиної ферми – місцевий житель Олег Шевелінда, йдеться на офіційному сайті Лубенської міськради.
Півтора роки тому господарі придбали страуса, облаштували для птаха вольєр, згодом організували спеціальні інкубатори для розведення страусів.
Окрім десятка дорослих страусів, на фермі уже з’явилося чимало малечі.
Ринкова вартість однорічної птиці страуса становить 500 долларів, дворічного – 750, а трирічної – 1000.
Для відпочиваючих господарі збудували кабінки з дерева і сучасний дитячий ігровий майданчик. Тут можна замовити різні напої і м’ясні продукти, наприклад, смачний шашлик. Розповідає один з працівників страусиної ферми у Вільшанці Валерій Шевелінда:
– Страуси як діти, за якими потрібно постійно піклуватися, особливо взимку. Самка страуса за рік висиджує близько 60 яєць, яке одне важить 1,5-2 кг (одне страусове яйце замінює 36 курячих). За смаком страусині яйця ідентичні курячим, а м'ясо схоже на телятину. А сама стінка шкаралупи яйця товста і міцна, – цитують на сайті Лубенської міськради працівника ферми Валерія Шевелінда.
Відвідувачі, які приходять полюбуватися на незвичних для України птахів, можуть приносити хліб, яблука і капусту. Проте пильності втрачати не слід, адже норовливі птахи можуть ударити людину.
До теми: Страус-переселенець із території АТО тепер живе у Полтаві