Нацкомісія хоче здешевити мобільні дзвінки до України з-за кордону

Суспільство
Юлія Обелець31 серпня 2016 о 16:01746 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Нацкомісія хоче здешевити мобільні дзвінки до України з-за кордону
У НКРЗІ знайшли вплив на операторів мобільного зв'язку, аби ті запропонували вигідніші умови роумінгу.

Нацкомісія хоче здешевити мобільні дзвінки до України з-за кордонуНацкомісія хоче здешевити мобільні дзвінки до України з-за кордону. Фото – technoguide.com.ua

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), має намір з 1 січня 2017 року встановити обмеження щодо ставки взаємоз'єднання (інтерконекту) між мережами операторів за міжнародним трафіком на рівні 10 центів/хвилину. Про це повідомляє Економічна правда.

Відповідне рішення регулятор прийняв, повідомив голова НКРЗІ Олександр Животовський:

– Гуртовий тариф для громадянина ЄС при дзвінках нам – 20 центів, а для громадянина України при дзвінках до Європи – 2 центи. Ось яка країна дорога у нас, правда? Тому ми вирішили встановити обмеження щодо ставки термінації міжнародного трафіку на рівні 10 центів, - пише він.

Животовський зазначив, що частка доходів великих українських операторів від міжнародного трафіку становить близько 20% у загальній структурі доходів, тому вони не підтримують це рішення.

Однак, за даними голови регулятора, у разі прийняття обмеження щодо ставки інтерконекту за міжнародним трафіком в Україну телефонуватимуть частіше.

Крім того, оператори зможуть пропонувати своїм абонентам більш вигідні умови роумінгу.

Також Животовський прогнозує зменшення випадків несанкціонованого втручання в мережі операторів.

– В Україну має бути дзвонити дешево. Це позначиться і на вартості ведення бізнесу, інвестиційній привабливості, і просто нашій близькості у спілкуванні із зарубіжними партнерами... Я вірю, що зниження ставок витіснить сірий трафік назад у мережі операторів і нам дзвонитимуть більше, - повідомив він.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter