Свиней із Біликів вивозитимуть на м’ясокомбінати Полтавщини

Суспільство
Надія Труш31 серпня 2016 о 12:33887 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Свиней із Біликів вивозитимуть на м’ясокомбінати Полтавщини
Протягом вересня із свинокомплексу ТОВ «Сільські традиції», що у Біликах Кобеляцького району, мають вивезти 15-20 тисяч голів на м’ясокомбінати Полтавщини.

Свиней із Біликів вивозитимуть на м’ясокомбінати ПолтавщиниСвиней із Біликів вивозитимуть на м’ясокомбінати Полтавщини. Фото надане прес-службою Полтавської ОДА

Дана цифра орієнтовна і варіюватиметься, залежно від ціни на тварин та потужностей переробних підприємств області. І може збільшитися, якщо свиней на комбінаті купуватимуть і м’ясокомбінати сусідніх областей — Харківської, Дніпровської та Київської.

Попросити колег з інших регіонів посприяти у цьому пообіцяв перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький вчора під час наради. На ній компроміс шукали керівництво ТОВ «Сільські традиції», представники громади Біликів, громадськості, депутати селищної ради, керівництво Кобеляцького району.

Запросили на зустріч і представників м’ясопереробних підприємств — ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат», ПАТ «Кременчукм’ясо», ТОВ «М’ясна ярмарка «Добриня 2007», Тахтаулівського ковбасного цеху.

– На свинокомплексі виникла екологічна і соціальна проблема. Ми домовилися разом з підприємством і громадою, щоб знизити градус напруги в Біликах, провести необхідні дослідження. На місце виїхала екологічна інспекція, яка виявила порушення у роботі і видала припис, згідно з яким підприємство призупинило діяльність, – прокоментував на початку зустрічі Андрій Пісоцький.

Домовилися про те, що підприємство буде вивозити щодня певну кількість свиней.

Проте на сьогодні керівництво говорить, що не можуть це зробити, бо таку кількість тварин може прийняти м’ясокомбінат ТОВ «Сільські традиції».

– Тому ми й звернулися до переробних підприємств, щоб допомогли вирішити цю проблему. Ми вас просимо, якщо у вас є такі потужності і можете прийняти додаткову кількість свиней, допоможіть, – звернувся Андрій Пісоцький.

Громада пред’явила претензії, що підприємство свої зобов’язання не виконує, адже на добу вони повинні були вивозити 420 свиней та 60 свиноматок. Натомість протестувальники кормовози на територію свинокомплексу пропускають без проблем.

Генеральний директор ТОВ «Сільські традиції» Юрій Грушевський зрив графіку вивезення тварин аргументував тим, що важко продати так званих нетоварних свиней. Адже переробні підприємства купують тварин вагою від 95 кілограмів. Переробка свині вагою 40—60 кг для підприємства не вигідна: вартість забою така ж, як і товарної свині, а вихід м’яса менший.

Апелюючи до обласного керівництва представники громади заговорили й про те, що угоду з графіком вивезення тварин з підприємства керівництво останнього так і не підписало. Хоча громада готова йти на поступки і якщо «Сільські традиції» не вкладуться у графік вивезення, жителі Біликів готові дати додаткові два-три тижні. Але за умови, якщо підприємство виконуватиме вимоги, передбачені угодою.

Після майже годинної дискусії, словесних перепалок та суперечок пристрасті таки вдалося вгамувати і досягнути компромісу. До кінця середи, 31 серпня, керівництво ТОВ «Сільські традиції» разом із представниками м’ясокомбінатів області узгодять ціну закупівлі свиней, кількість та графік вивезення тварин. Окрім того, за пропозицією Андрія Пісоцького, на адреси Харківської, Київської та Дніпровської ОДА буде направлено листи з проханням про допомогу з боку переробних підприємств цих регіонів.

Щоб продати породистих підсвинків данської селекції необхідно буде дати оголошення, підключити місцеві ЗМІ. І громада Біликів береться в цьому допомогти. Тим більше, що вже зараз ціною на молодняк цікавляться фермери з інших районів.

Також домовилися, що протягом доби керівництво ТОВ «Сільські традиції» підпише угоду з громадою і додасть до неї графіки вивезення свиней, розроблені разом із переробними підприємствами.

Прес-служба Полтавської ОДА

До теми: У результаті кількаденного мітингу в Біликах Кобеляцького району мешканці селища домоглися закриття свинокомплексу «Сільські традиції»

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter