Теплоенерго та громадська рада звинувачують полтавських посадовців у бездіяльності

Суспільство
Валентина Зайченко3 червня 2014 о 09:531521 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Теплоенерго та громадська рада звинувачують полтавських посадовців у бездіяльності
До Громадської ради звернулось керівництво ОВП «Полтаватеплоенерго» зі скаргою на Полтавський міськвиконком.

Теплоенерго та громадська рада звинувачують полтавських посадовців у бездіяльностіФото з zbp.ru

Підприємство нарікає на проблеми, створені в системі експлуатації житлових будинків Полтаві та практичної бездіяльності КП «ЖЕО-2».
Така бездіяльність посадових осіб загрожує мешканцям багатьох будинків великими проблемами, підтримують звернення ОВП «Полтаватеплоенерго» у Громадській раді. Посадові особи, отримуючи зарплату від населення, яке сплачує кошти за ненадані послуги, практично не виконують вимоги правил експлуатації будинків.

Звертаючись до Громадської ради при Полтавській ОДА, підприємство має надію на сприяння у вирішенні проблеми.

Текст звернення:

"Підсумовуючи на сьогодні стан теплозабезпечення житлових будинків міста, слід відмітити в цілому незадовільний технічний стан внутрішньобудинкових систем, що є наслідком відсутності належної їх експлуатації, технічного обслуговування та поточних і капітальних ремонтів, а також невиконання регламентованих робіт, передбачених Правилами підготовки до опалювального періоду, затверджених наказом Мінпаливенерго та Мінжитлокомунгоспу України 10 грудня 2008 року за № 620/378 та зареєстрованих в Мінюсті України 31 грудня 2008 року за № 1310/16001.

В минулому році дільницями КП «ЖЕО №2» пред’являлися для перевірки готовності до опалювального періоду лише теплові вузли вводів, а на системах опалення та гарячого водопостачання будинків регламентні роботи практично не проводилися. Не проводилися роботи і по утепленню місць загального користування та дахового покриття, а також ущільнення міжпанельних швів. Втрати теплоти через низькі теплозахисні огороджувальні конструкції будинків значно вище нормативних. Через непрацездатність запірної арматури на стояках та розподільних трубопроводах будинкових систем опалення балансоутримувач не проводить налагоджувальні роботи по розподілу теплоносія. Зовсім не вирішується питання відновлення циркуляційних трубопроводів гарячої води та термоізоляції трубопроводів опалення і гарячого водопостачання. На значному ряді будинків індивідуальні теплообмінні установки знаходяться в аварійному стані і потребують заміни. Капітальний ремонт будівельних конструкцій будинків та внутрішньобудинкових систем теплоспоживання практично не проводяться. Моніторинг причин нарікань на зниження якості послуг або їх відсутність, який проводиться фахівцями підприємства, вказує на те, що в більшості випадків причиною зниження якості послуг є незадовільний стан внутрішньобудинкових систем теплоспоживання та низькі теплозахисні властивості огороджувальних будівельних конструкцій будинків. Протягом багатьох років на значному ряді будинків індивідуальні теплообмінні установки знаходяться в аварійному стані і потребують заміни, а саме: по вул. Сінна, 4/2, Мироненка, 4, Ракова, 2, Ватутіна. 3 (на сьогодні вже відключена), К.Шосе, 44, Курчатова, 20, Курчатова, 22-а, М.Бірюзова, 76, Великотирнівська, 37/1, Великотирнівська, 20, пров. Хорольський,3, Калініна,15 Калініна, 32, Калініна, 34, Грабчака, 2, (корп. 1 та 2), Грушевського, 16-а (має недостатню поверхню нагріву), пров. Токарний, №18. Не вирішується таке важливе питання як відновлення циркуляційних трубопроводів системи гарячого водопостачання. Наприклад, потребують відновлення системи циркуляції гарячої води будинки по вул. Леніна, 91, Головка, 4, Енгельса, 21, Уютна, 25, Зіньківська, 16 та 18, Докучаєва,10, Кучеренка, 4, пров. Комісаровський, 12 та цілий ряд інших. Суттєво впливає на погіршення роботи систем теплоспоживання і самовільне влаштування централізованого опалення на добудовах, лоджіях і, навіть, балконах, а також самовільні заниження діаметрів розподільних трубопроводів та стояків при заміні їх на пластикові. Наприклад, лише на одному будинку по вул. Квітуча, 8 самовільно змінені проектні рішення і за рахунок лоджій опалювальна площа збільшена на 117,6 м2.

При такій ситуації житлова сфера є найбільш проблематичною в частині раціонального та ефективного використання енергоресурсів. Модернізація та реконструкція підприємством котельних та теплових мереж, які направлені на зниження енергоспоживання, не в змозі в корні змінити ситуацію, оскільки втрати теплової енергії в житловому фонді не зменшуються".

До речі: Котельні відключають для планового ремонту

Читайте також: Полтавці скаржаться на комунальників та жахливий стан своїх будинків

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter