У Полтаві та області зареєструвалися 23 тисячі переселенців зі Сходу

Суспільство
Олег Апостолов6 лютого 2015 о 13:032214 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві та області зареєструвалися 23 тисячі переселенців зі Сходу
Через ескалацію конфлікту кількість звернень до обласного контактного центру зростає


У Полтаві та області зареєструвалися 23 тисячі переселенців зі СходуПолтавщина прийняла понад 23 тисячі переселенців. Фото: AFPІз квітня минулого року у Полтавській області стали на облік понад 23 тисячі переселенців із Луганської і Донецької області та 700 – із Криму. Про це «Колу» повідомив директор обласного контактного центру Полтавської облради Віталій Бугаєць.

Загалом станом на 4 лютого 2015 року у Полтавській області взято на облік 23 416 осіб. З них – 1140 інвалідів та 4541 дітей. Найбільше переселенців зареєструвалося у Полтаві, Кременчуці і Миргороді

-Із жовтня 2014 року згідно постанови Кабміну переселенцям, які стали на облік в органах соціального захисту, виплачується державна грошова допомога: 884 грн на місяць непрацездатним особам, 442 грн – працездатним.

Спершу переселенці повинні зареєструватися в районному управлінні праці, де потрібно буде надати паспортні дані та ідентифікаційний код, а неповнолітнім – свідоцтво про народження. Після цього сімя береться на облік. Якщо родина не має депозиту, що перевищує 10 мінімальних платежів, більше, ніж 2 авто чи нерухомосі за межами зони АТО, то їй виплачується державна допомога – незалежно від кількості членів сімї – не більше, ніж 2400 грн на місяць, – повідомив Віталій Бугаєць.

За його словами, за останні два тижні значно вироста кількість звернень. Основна причина –посиленням бойових дій та артилерійських обстрілів на Сході. Це переважно мешканці Дебальцевого та прилеглих населених пунктів. Загалом фіксується 20-30 звернень новоприбулих переселенців на день.

-Вчора волонтери допомогли вивезти з Дебальцевого 27 чоловік. Згодом люди були поселені у оздоровчому таборі «Маяк» під Полтавою. Ми допомогли їм оформитися, возили допомогу – розповів Віталій Бугаєць.

Директор обласного контактного центру підкреслив, що місця безкоштовного поселення переселенців закінчилися ще наприкінці серпня минулого року.

-Прохання до небайдужих мешканців Полтави і області, які мають можливість та бажання розмістити у себе сімю переселенців, не бути байдужими та звертатися до нас, – сказав він.

Усього з квітня минулого року із 23,5 тисяч переселенців з питання працевлаштування в Полтавській області звернулося 1892 особи, працевлаштовано 351 особу. Це – мешканці Луганської і Донецької областей. Також працевлаштовано 18 мешканців Криму. Віталій Бугаєць зазначив: з окупованого півострова звертається набагато менше людей, ніж зі Сходу. Загалом за період з квітня у Полтавській області зареєструвалося 700 кримських переселенців.

В навчальні заклади області влаштовано 2635 дітей із Луганської та Донецької області та 56 дітей з Криму. Медичні послуги отримали 3769 переселенців.

Переселенцям, які зареєструвалися у Полтаві і області, була видана гуманітарна допомога: 3900 продуктових наборів, 1000 наборів постільної білизни, 683 набори теплого одягу для дорослих, 1000 наборів – для дітей. У рамках німецького проекту «Зимова допомога» у Полтавській області роздано 1750 продуктових наборів, 200 комплектів теплого одягу, 158 дитячих комплектів, 50 ковдр та 1750 засобів гігієни.

Читайте також: Чоловіки-переселенці уникають реєстрації, щоб не йти в армію

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter