Полтавські спортсмени домінують на чемпіонаті світу з перегонах на човнах-драконах

Спорт
Андрій Іванов16 вересня 2015 о 17:251527 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавські спортсмени домінують на чемпіонаті світу з перегонах на човнах-драконах
Полтавці у складі збірної України на чемпіонаті світу з драгонботу вибороли п’ять золотих та один срібний комплект нагород.

Наші спортсмени домінують на чемпіонаті світу з перегонах на човнах драконахПолтавська четвірка «отаманів». Фото надані Едуардом Шеметилом.

Змагання з перегонів на човнах-драконах – драгонботу проходили в чеському місті Рачіце. У складі збірної України виступали четверо веслувальників, які представляли Полтавщину. Це — Денис Камерилов, Едуард Шеметило, Артем Загній та Дмитро Баландін. Команда «Отаман-1», у складі якої виступали полтавці, виборола шість медалей, п’ять із яких були золотими. Це був клубний чемпіонат світу на якому виступали більше 10 команд.

Спочатку «отамани» виграли заплив на 500 метрів на 20-місному човні. Друге золото полтавці вибороли у складі екіпажу з 10 чоловік на ті ж 500 метрів. Третє чемпіонство команда «Отаман-1» здобула у міксових запливах, де у складі одного екіпажу виступали і чоловіки і жінки. Не залишилися українці з полтавцями без медалей і на найдовшій дистанції 2 кілометри. Друге місце у «десятці», поступившись лише другій команді «Отаман» і перемога у екіпажі-двадцятці та у міксованій десятці, повідомив один із учасників української команди Едуард Шеметило.

– Драгонбот – подібний вид спорту до греблі, але є певні відмінності, – розповів Едуард. – В каное ми стоїмо на коліні і одна нога спереду. А в драгонботі потрібно сидіти на п’ятій точці. Задоволений, що вдалося перемогти майже на усіх дистанціях. Лише один раз були другими, але пропустили вперед наших – команду «Отаман-2». Нам просто дали штраф – 10 секунд за те, що ми зіткнулися з човном суперників.

Довідка «Кола»

Драгонбот - це велике 20-місне каное, яке має голову дракона і хвіст. Спереду сидить барабанщик, який б'є у великий барабан, задаючи ритм веслування для всього екіпажу. Двадцять гребців гребуть, сидячи на спеціальних сидіннях, по десять з кожного боку. На кормі знаходиться рульовій, завдання якого – керувати великим рульовим веслом, закріпленим на кормі. Офіційні змагання проводяться тільки на 20-ти місцевих човнах на дистанціях 200, 500, 1000 і 2000 метрів в чоловічому, жіночому і змішаному (мікст) класах. Історія цього виду спорту почалася більш ніж 2000 років тому в Китаї, де все, що пов'язано з Драконом, має магічний сенс і вельми шановане. За цей період в Азії «Дракони» придбали таку популярність, що сьогодні, за даними Азіатської та міжнародної федерацій, в цьому регіоні світу налічується близько 150 мільйонів людей, що займаються і виступають у турнірах.

Читайте також: У Полтаві відбувся турнір на Кубок Студреспубліки з міні-футболу

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter