Полтавщину назвали найкращою областю у боротьбі з ВІЛ/СНІД

Здоров'я
Ольга Матвієнко7 березня 2015 о 13:522082 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавщину назвали найкращою областю у боротьбі з ВІЛ/СНІД
Міжнародні організації визнали Полтавщину однією із найкращих областей у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу.

Полтавщину назвали найкращою областю у боротьбі з ВІЛ/СНІДПолтавщина – в авангарді боротьби із ВІЛ/СНІД. Фото – lawyersunion.org.ua

Ряд міжнародних організацій, в т.ч. і фахівці Deloitte (одна із тих організацій, яка надавала технічну підтримку при підготовці проекту Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 рр), визнали Полтавщину однією із найкращих областей у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу. Про це і не тільки говорили під час засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА, повідомили у прес-службі держструктури.

– Полтавщина має ті напрацювання, які ми плануємо реалізувати у інших регіонах України, – поділилася планами керівник проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Ната Аваліані. – Ми працюємо із Департаментом охорони здоров’я і Координаційною радою по розробці цільової соціальної програми протидії ВІЛ/СНІДу в рамках загального реформування системи охорони здоров’я. Загалом всю нашу роботу можна розділити по трьох напрямках: стратегія, фінансова допомога та розвиток кадрового потенціалу.

Читайте також: Полтавська область отримає технічну допомогу від проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії»

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака, у останньому пункті основний акцент буде поставлений на роботі із лікарями первинної ланки.

– Необхідно створювати систему, яка орієнтована перш за все на потреби клієнта, виходячи із наявної бази та ресурсів. А для цього необхідно також підвищувати кваліфікацію серед лікарів, – наголосив Віктор Лисак.

Виконавчий директор БО «Світло надії», заступник голови Координаційної ради Максим Демченко зазначив, що що ціль, яку ставить перед собою Україна і Полтавщина, у якості пілоту, – це підхід «90-90-90».

– 90% людей із груп ризику повинні бути протестовані, 90% повинні отримувати лікування, 90% – мати стійке вірусне навантаження. Від цих цілей відштовхувалися і ми, коли разом із партнерами розробляли обласну програму протидії ВІЛ/СНІДу в області до 2018 року. На сьогодні наша программа вважається однією з кращих в Україні. Оскільки у ній враховані усі проблеми, розставлені пріоритети і включені усі необхідні заходи, для того, щоб зупинити епідемію, – розповів Максим Демченко.

Фахівці наголосили, що Полтавщина має усі інструменти і напрацювання, аби до 2018 року скоротити нові випадки ВІЛ-інфекції і знизити рівень смертності від СНІДу.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter