Лише старанням волонтерів, які вже більше 20 років підтримують полтавський дендропарк у нормальному стані, він ще не перетворився на звичайний приміський ліс.
Цього разу прибрали територію старшокласники Полтавської гімназії №9 та студенти Полтавського аграрного коледжу.
– Ми періодично прибираємо в дендропарку, – розповіла Ольга Откидач, координатор волонтерського загону «Відродження» Полтавської гімназії №9. – Школярі нашої гімназії, а також студенти аграрного коледжу разом із викладачем Оленою Абасовою, добровільно прибирають територію парку. 10.10.10 ми вирішили прибирати дендропарк і оголосили про акцію через Інтернет. Відгукнулося багато молоді.
А цієї неділі та в понеділок волонтери зібрали сміття та склали у близько сотні мішків. Але тепер виникла інша проблема – це сміття потрібно вивезти. Але у міськвиконкомі сказали, що «це вже їх не стосується».
– До цих контейнерів на Яківчанській звозять сміття із усіх Яківців, – розповідає волонтер. – А в парку поблизу дороги ми знайшли 8 телевізорів та зламаний унітаз. Таке сміття не привезли ті, хто відпочиває у дендропарку.
Буквально за день поблизу контейнерів утворилася ціла гора сміття.
– Допомогти у вирішенні цього питання пообіцяли у Київському райвиконкомі, – сказала Ольга Андріївна. – Виявилося, що є деякі технічні проблеми – вантажівка не зможе доїхати до місця складування сміттєвих мішків, тому потрібно буде їх винести на пагорб до дороги. Буду просити у хлопців, щоб знову допомогли.
Зараз у процесі обговорення програма розбудови дендропарку, де планують створити адміністрацію парку, найняти штатних одиниць для догляду та охорони. Бо такий парк площею 122,4 гектари без догляду просто загине. Із 600 видів рідкісних рослин зараз залишилося 284. Вирубка столітніх дубів та інші дії людини лише знищують цей дендропарк.
– У 2012 році парку буде 50 років, – розповіла Ольга Откидач. – А він вже 20 років без належного догляду. Все, що робилося – лише на волонтерських засадах. Ініціатор волонтерів та основний їх організатор – Яніна Яценко, засновник цього парку. Саме вона дбає, що цей витвір садо-паркового мистецтва не перетворився на звичайну лісопосадку. У свої 84 роки ця людина має бажання та час займатися цим парком, адже і так присвятила йому все життя.