Полтавські депутати, які отримали землю, говорять, що мають законні права на свої наділи

Новини
Валентина Зайченко23 листопада 2010 о 23:551409 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавські депутати, які отримали землю, говорять, що мають законні права на свої наділи
Депутати, які отримали «скандальні» земельні ділянки, висловили свою точку зору на ситуацію, що склалася.

Тема «депутатської землі» до цих пір активно обговорюється у місті.

Багато хто дорікає депутатам минулої каденції за те, що вони «видали» землю самим собі, використовуючи держапарат. Журналісти «Кола» дали змогу висловитись вже кільком депутатам 5-го скликання, які відмовились брати участь у створенні кооперативу «Юрівка» і отримувати ділянку землі.

Нагадаємо, землю розміром в 10 соток отримали 37 депутатів з 50. 13 відмовились з різних причин.

Шістьом депутатам, які були обрані з минулої каденції в депутатський корпус і 6-го скликання і є в списку тих, хто отримали землю, журналісти «Кола» надали слово. Любов Шайдур та Олексій Горик відмовились коментувати ситуацію, мотивуючи тим, що питання штучно роздуте і чим більше про нього говорити в пресі, тим гірше буде ставлення до цієї ситуації.

Олександр Козуб погодився поговорити пізніше.

Михайло Косіченко, Сергій Гершкович та Олег Демков погодились поділитися своєю точкою зору на ситуацію, що набула широкого розголосу.

Михайло Косіченко Фото з rada-poltava.gov.ua (3 шт.)Михайло Косіченко Фото з rada-poltava.gov.ua (3 шт.) – На мою думку, є більш важливіші питання, якими потрібно займатись новій владі, а не вишукування компромату на попередню владу, – говорить Михайло Косіченко, депутат міської ради 5-го і 6-го скликань від Партії регіонів. – Рішення про надання землі винесене на правових підставах. Усі, хто її отримав, вже вклали в ці ділянки свої кошти. Якщо землю відберуть, буду відстоювати свої права у суді.

Як розповів Михайло Косіченко, свого власного житла в Полтаві він не має, отриману ділянку продавати не збирався. Планував на ній побудувати собі житло.

Олег ДемковОлег Демков – Усі рішення міської ради законні. Вони перед прийняттям проходять погодження багатьох управлінь. Це все, що я можу сказати. Якщо були якісь правові порушення, нехай в цьому розберуться фахівці, – відповів Олег Демков, депутат міської ради 5-го і 6-го скликань від Партії регіонів.

– Не бачу сенсу акцентувати увагу саме на цьому рішенні місьої ради. Земельні ділянки надавалися кооперативам та приватним Сергій ГершковичСергій Гершкович особам під забудову і попередньою владою, і владою, що була перед цим. Сам факт надання землі не є якимсоь виключенням з правил. Давайте тоді ревізувати усі рішення щодо надання землі, – говорить Сергій Гершкович, депутат міської ради 5-го і 6-го скликання від ВО «Батьківщина». – Дійсно, в кооперативі «Юрівка» отримали земельні ділянки і частина депутатів. Але ж з отриманням депутатського мандату ми не втрачаєм громадянські права. Земля отримана на цілком законних підставах. Якщо є у цьому сумніви, то нехай спеціалісти цивілізовано розглянуть це питання. Якщо будуть юридичні порушення, то будуть і підстави, щоб рішення скасувати. Але якщо рішення скасовуватимуть без законних підстав, а тільки тому, що його прийняла попередня влада, то це не серйозно.

Сергій Гершкович розповів, що має плани побудувати будинок на отриманій земельній ділянці. У нього є квартира. Будинку, в якому вона знаходиться, 70 років.

– Але ж наявність житла не виключає права людини на отримання земельної ділянки, – зазначив Сергій Гершкович.

Отимати земельну ділянку має право кожен громадянин України. Це право гарантується Конституцією. Підтверджене Земельним кодексом України.

На сьогодні відповідно до законодавства кожен має право отримати ділянку землі. Для того, щоб отримати перспективу надання такої ділянки, потрібно надати заяву у відповідні органи влади. Процедура детально записана у Земельному кодексі України, – відповів Юрій Трегубов, начальник Полтавського міського управління земельних ресурсів та земельного кадастру. – При наявності вільної землі або відсутності її, органи влади або нададуть або відмовлять у задоволенні клопотання.

Хоча, як признався Юрій Трегубов, процедура отримання земельної ділянки може бути ускладнена тим, що в Україні в жодному місті поки що немає карти з переліком вільних земельних ділянок.

– До того, поки такі карти з’являться, може пройти ще 10-15 років. По-перше, потрібно провести повну інвентаризацію земель, на що потрібні кошти, по-друге, потрібно буде всю цю інформацію перевести в електронний варіант. У вільному доступі для громадян поки що є лише карта генерального плану міста. Вона розміщена на офіційному сайті Полтавської міської ради. По ній можна отримати інформацію щодо призначення земель, що допоможе у виборі бажаного місця розташування ділянки. Але чи вільна ділянка, чи вже комусь належить, на цій карті інформації немає.

Виходячи з цього, і з того, що у клопотанні про отримання у власність земельної ділянки потрібно вказати бажане місце, можна зробити висновок, що отримати землю не так вже й легко. Потрібно вгадати місце, яке ще ніхто не зайняв, в інакшому випадку у наданні ділянки відмовлятимуть, поки не втрапите у «нічийний» шматок землі.

Довідка

  • Стаття 14 Конституції України: « Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону».

Витяги із Земельного кодексу України:

  • Стаття 121 «Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам» Земельного кодексу України:

1. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

– а) для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

– б) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектарів;

– в) для садівництва – не більше 0,12 гектарів;

– г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектарів, в селищах – не більше 0,15 гектарів, в містах – не більше 0, 10 гектарів;

– ґ) для індивідуального дачного будівництва – не більше 0, 10 гектарів;

  • Стаття 40. Земельні ділянки для будівництва та обслуговування

жилого будинку, господарських будівель і гаражного

будівництва

Громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або

органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у

власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва

та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і

гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом.

  • Стаття 118. Порядок безоплатної приватизації земельних

ділянок громадянами

Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність

земельної ділянки подають клопотання до відповідної районної

державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної

ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні

матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної

ділянки. Районні, селищні або міські ради розглядають

клопотання у місячний строк і дають дозвіл на розроблення проекту

землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надають мотивовану

відмову наданні. Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого

самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або

залишення клопотання без розгляду може бути оскаржена у суді.