За словами людей з обмеженими можливостями, прямої законодавчої норми, де б було виписано, що усі приміщення мають бути обладнані з’їздами, немає.
– При здачі нового будинку в експлуатацію на наявність під’їздів у приймальній комісії повинні звертати увагу, – сказав Сергій Чумак, голова Полтавського обласного осередку ВОІ «Союз організацій інвалідів». – Але на виконання цієї норми дивляться крізь пальці: ну не виконано і що? Подавати у суд на будівельників ніхто не буде. З іншого боку, пандуси у місті за необхідності будують. Багатьом віз очникам-мешканцям багатоповерхівок, хто писав звернення на ім’я міського голови, їх обладнали.
У міському ЖКГ журналісту пояснили, що разом з заявою потрібно надавати медичні висновки про стан здоров’я людини та проектну пропозицію, у якій би було вказано, який саме пандус потрібен: стаціонарний чи відкидний.
Адже були випадки, коли візочники не могли скористатися збудованим пандусом і навіть падали з нього. У області проблема пандусів стоїть гостріше. Під’їздів бракує навіть до приміщень райдержадміністрації. Ця проблема і досі не вирішена у п’яти районах Полтавщини.