Оскільки ринки будуть комунальними, то й кошти будуть йти до полтавського бюджету.
Про це, зокрема, говорив і мер.
– Я довгий час був топ-менеджером і знаю, як заробляти гроші, – переконує Олександр Мамай. – Тепер буду заробляти кошти і для Полтави, адже усі вони підуть на розвиток нашого міста. Комунальне підприємство, яке буде займатися ринками, візьме ринки в оренду у міської ради, отже гроші будуть іти у міську казну. На підприємстві з’являться нові працівники, податок на зарплатню, яка теж буде виплачуватися за законом. До того ж комунальне підприємство також буде заробляти кошти.
От тут виникає питання до цього «ринкового плану». Якщо підприємство комунальне, то воно також буде певною мірою залежати від казни міста. Якщо у нього не вистачить коштів, які будуть братися з кишені підприємців на ринках, то гроші залучать із того ж самого бюджету.
А який сенс перекидати міські гроші з однієї «купи» в іншу. Також потрібно буде сплачувати зарплату робітникам новоствореного підприємства, наймати охорону та утримувати ринки у належному стані. Адже у іншому випадку там просто ніхто не захоче торгувати.
До того ж Олександр Мамай планує з грошей, зароблених на ринках фінансувати один із закладів міста для реабілітації дітей-івалідів. Його планують добудувати і утримувати за рахунок комунального підприємства. Мета благородна, але чи вистачить засобів для її вирішення.