Така дружба між двома закладами існує вже не перший рік.
– В нашій школі вже більше 5 років діє благодійний проект «Творімо добро задля кращого майбутнього». Кожного року наші учні вітають вихованців дитячого притулку «Любисток» з новорічними святами. Кожен клас збирає власними силами іграшки, цукерки, потім все це ми даруємо дітям. Веземо з собою концертно-розважальну програму і вітаємо дітей, – розповідає Анна Берегова, заступник директора з виховної роботи. – Крім цього, наші школярі відвідують дітей притулку протягом року. Наприклад, влітку учні школи №11 дарували діткам одяг, пошитий власними руками на уроках трудового навчання.
Керівництво притулку та вихованці раді таким гостям, і у відповідь також показали кілька концертних номерів, серед яких гра на ложках та спів.
– До нас часто приходять гості з подарунками для дітей і діти люблять такі візити, – розповіла Катерина Зуб, методист притулку.
Обласному центру соціального захисту дітей «Любисток» вже вісім років. За цей час в його стінах побувало більше 1000 дітей. Притулок існує для тимчасового перебування дітей, які потрапили у скрутне становище, наприклад, вирішуються про подальшу долю дитини – вирішуються питання про позбавлення батьківських прав їх батьків, у судовому порядку встановлюється опікун, діти опинились на вулиці, загубились тощо. Зараз в притулку знаходиться 13 дітей. Найстаршому – 13 років. У притулок приймаються діти до 18 років. У притулку навчають, годують, розвивають таланти та здібності, привчають до дисципліни.
– Багато дітей всиновили, також частину дітей ми влаштували у будинки сімейного типу, школи-інтернати, до опікунів тощо, – розповіла Катерина Зуб. – Можна відзначити, що в останні роки набагато поменшало безпритульних дітей. Раніше їх було дуже багато. На вулицях вони просили гроші.
Як розповіла Катерина Зуб, діти, які давно покинули притулок і знайшли родини, не втрачають зв’язок з притулком.
– У нас була дівчинка Альбіна, яка була дуже талановита. Вона писала вірші, ми навіть видали збірку за допомогою спонсорів. Зараз вона має нову родину, живе в Києві і навчається в університеті Шевченка на факультеті. Вона нас не забуває – телефонує, пише листи вихователям і навіть приїжджає, – говорить Катерина Зуб. – Інші діти також приходять до нас за порадою, коли вже вступають в доросле життя. Один хлопчик ромської національності на ім’я Одисей вступив до педагогічного училища, щоб бути як ми – вихователем.

Учні школи №11 власними силами збирають для дітей подарунки, готують концерт, навіть шиють одяг.