Але про обережність наші співгромадяни часто забувають і зараз активно рибалять на льоду.
– Наші працівники моніторять ситуацію та приїздять до масових скупчень рибалок і проводять роз’яснювальну роботу, роздають листівки з короткими інструкціями поводження на льоду, – розповів Віталій Шкаревський, начальник центру пропаганди ГУ МНС України в Полтавській області. – Але це не обов’язково рибалки, також є люди, що полюбляють кататися на ковзанах. А в мікрорайоні Лісок люди переходять Ворсклу, коли йдуть на роботу. Потрібно бути обережним, коли ви перебуваєте на льоду, не підходьте до промоїн та не збирайтеся великими групами.
– Ми ж не спеціально збираємся в групи, – розповів Олексій, рибалка. – Просто коли сидиш, а в тебе не клює, а сусід тільки і тягає рибу, то хоч-не-хоч, а підсядеш ближче. Отак і сидимо разом.
Поради рятувальників для перебування на льоду
Щоб одна людина перейшла водойму, то товщина льоду повинна бути не меншою як 7 см – в розрахунок береться лише нижній зеленкуватий шар льоду, а не крихкий верхній. Щоб організувати невеликий каток – товщина льоду повинна бути не менше 12 см. Адля масового катання потрібен лід товщиною 20-25 см. Коли річку переходить група людей, то вони повинні рухатися один за одним із відстанню між собою не менше 5 метрів.
Рибалкам бажано не збиратися масово, не пробивати багато лунок навколо себе, не ховатися в очереті та мати завжди при собі міцну мотузку довжиною 12-15 метрів.