Паркувальники збираються підняти тарифи.
– Зараз ми беремо щомісячну плату у 250 гривень за легковик, або 10 гривень за годину, – розповів Анатолій, власник однієї із полтавських парковок. – В центрі є дорожчі парковки, але в середньому по місті ціна майже однакова. Ще серйозно до нас не торкнулися зміни в Податковому кодексі, але вже про них знаємо. Наприклад, у нас здебільшого платять щомісяця за паркування, бо знаходимся в спальному районі і маємо велику територію, тому також часто ставлять вантажівки. А в центрі міста більше погодинна йде оплата. Тому нам збільшувати суттєво невигідно, але треба – бо з сучасними тарифами ми будемо у збитках.
Довідка "Кола"
У статті 266 Податкового кодексу зазначено нововведення стосовно збору за місце парковки для транспортних засобів. Тепер юридичні та фізичні особи, які організовують діяльність по забезпеченню паркування транспортних засобів, за згодою та рішенням сільської чи міської ради, повинні платити за кожний квадратний метр використаного місця. Ставки ж збору будуть різними, адже вираховуються в процентах із мінімальної заробітної плати. Розміри ставки збору вирішуватиме місцева рада, яка є власником земельної ділянки, але повинні становити від 0,03% до 0,15% від мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Паркувальники збільшать плату за місце для автомобіля. Фото із сайту ru.tsn.uaЗнову ж через прийнятий Податковий кодекс збільшаться витрати у звичайних полтавців.