Проте за цей час у її доробку більше 48 робіт. Це вона ще не рахувала ті, які роздарувала.
Валентині Сергіївні 60-років. Працює жінка швейцаром в ОЦЕВУМі.
- Плести з бісеру я почала зовсім недавно, - розповідає Валентина Григорян. - Десь 2 роки тому. Побачивши сплетене деревце у своєї невістки, мені захотілося і самій спробувати. Не знаю звідки, але ідеї приходять до мене навіть у ночі. Бува прокинуся, бо ідея в голову приходить, – сідаю і роблю. Сьогодні йду працювати в нічну зміну, то ж беру із собою усі необхідні матеріали для роботи.
Сплести деревце з бісеру полтавка може за кілька годин.
- Самі заготовки для дерева я можу сплести десь за дві години, – говорить майстриня. - Але потім необхідно ще кілька днів для того, щоб висохла фарба та лак, якими я покриваю вироби.
Свої ідеї жінка черпає з голови. І ніяких схем під час творчого процесу не використовує.
- Плести за схемою у мене не виходить. Усі ідеї приходять до моєї голови, частіше всього вночі. Я навіть і малювати раніше не вміла, а тепер малюю ескізи для плетіння.
Виставка Валентини Григорян, яка знаходиться зараз у Літературно-меморіальному музеї В. Г. Короленка, є 1-ю у житті майстрині.
- Коли я звернулася до працівників музею Короленка щодо розміщення своєї виставки – мені відразу дали згоду, - продовжує Валентина Сергіївна. - Зараз там знаходиться 30 моїх виробів. Вдома у мене є ще 18. Це я не рахую тих, що вже роздарувала. Чимало роблю і на замовлення. Зараз готую подарунки своїм близьким до свята 8-го Березня.
Довідка «Кола»: Бі?сер (араб. бусра, штучна перлина) - дрібні різнобарвні круглі або багатогранні скляні чи металеві зерна з наскрізним каналом. Вперше його почали використовувати у Стародавньому Єгипті. На території України став відомий з часів Київської Русі та набув особливого поширення у 18-19 ст. Прикрасами з бісеру оздоблювали головні убори, вплітали в коси, носили їх на грудях, шиї, руках, виготовляли сумочки,гаманці, картини, прикрашали меблі тощо).
Носили прикраси з б. по-різному: в одних селах тільки жінки, в інших — і молодиці, і дівчата; ними прикрашали чоловічі капелюхи, дівочі весільні головні вбори та сукні.
На Буковині і тепер бісером оздоблюють, гаптують,вишивають народний одяг. На Гуцульщині вважається, що кожна дівчина повинна мати вишиту бісером весільну сукню ( до дня одруження. Сьогодні вироби з бісеру - дуже популярна прикраса.
Різновиди бісеру:
Склярус - різного діаметру скляні прямі, чи вигнуті трубочки. Часто різнокольорові, мають різну довжину в залежності від діаметру. Мають відповідні номери (№1-№5). Можуть бути кручені та різані під кутом.
Січка - дрібно нарізані скляні трубочки у яких довжина дорівнює діаметру. Мають гострі грані.
камінці - різних кольорів, розмірів і форм. Найчастіше використовуються такі штучні й натуральні камінці: хризоберил (котяче око, бичаче око, соколине око) корал, гематит, турмалін, авантюрин, тигрове око, малахіт.
ювелірна фурнітура - застібки для кольє і браслетів - uk.wikipedia.org
Таким мистецтвом Валентина Григорян займається лише 2 роки.