Шановний Олександре Федоровичу!
Я і моя політична сила вважаємо своєю головною задачею захист законних інтересів підприємництва, платників податків.
Протягом минулого року, в період прийняття Податкового кодексу, ми першими в Україні почали компанію з роз’яснення його «новацій». Було проведено близько 120 мітингів, зібрано декілька мільйонів підписів підприємців проти прийняття кодексу, напрацьовано пропозиції до цього Закону.
15 січня партія ініціювала акцію «Захисти своє робоче місце – зміни податковий кодекс». В усій Україні проводяться обговорення наслідків прийняття кодексу, збираються зауваження. Згодом буде проведено Національний форум підприємців. Ми будемо відстоювати права платників податків: захищати «спрощенку», зменшувати тиск на бізнес при адмініструванні податків, інше.
Вам відомо, що левова частка цієї роботи проводиться саме у Полтаві. Урядом і Президентом, усією українською громадськістю прикуто особливу увагу до того, як ми, наразі, представляємо інтереси платників податків у місті. Полтава має бути прикладом в питаннях розвитку підприємництва, підтримки малого та середнього бізнесу.
За неофіційним даними, в січні 2011 року до податкової адміністрації в Полтаві надійшло біля 100 заяв на реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності, а на закриття 500 заяв. Якщо порівняти з відповідним періодом 2010 р. – 100 на реєстрацію и 100 на закриття, напрошується висновок, що кількість бажаючих займатися підприємницькою діяльністю скорочується щомісяця в 5 разів.
Це наслідки прийнятого в 2010 р. Податкового кодексу, згідно з яким кожен підприємець має презумпцію винності, а не навпаки. Тепер кожен підприємець вважається фактично злочинцем, йому потрібно доводити власну порядність і чесність.
В усьому цивілізованому світі лише суд має виносити таке рішення, після того, як буде доведено факт несплати і суму або ухиляння від сплати податків. Кодекс вбиває спрощену систему оподаткування. Розділ адміністрування стимулює розквіт корупції.
Тому звертаюся до Вас з пропозицією підтримати проведення громадських слухань щодо наслідків дії Податкового кодексу. Необхідно зібрати пропозиції, скласти звернення до Президента України, КМ, ВР з пропозиціями змін до нього.
Щодо програми розвитку підприємництва, на мою думку, варто чітко відповісти підприємцям на прості питання: скільки коштів передбачено у бюджеті міста на розвиток бізнесу; що буде створено суттєвого в питаннях формування інфраструктури розвитку; як вибудовуватимуться відносини між платниками податків та владою, як здійснюватиметься просвітницька діяльність. І, нарешті, як міська влада боротиметься з безробіттям, зокрема серед молоді.
В існуючій програмі передбачені мізерні кошти для підтримки малого бізнесу, чітко не вказані напрямки регуляторної діяльності, кадрового забезпечення розвитку підприємництва.
На рік заплановано витратити на підтримку підприємництва 300 000 грн. Це менше 8 гривень на одного підприємця у Полтаві.
Ви запланували скоротити кількість зайнятих на малих підприємствах з 22, 4 тис. чол. до 21, 9 тис. чол., кількість підприємців має зрости, увага, на пів-відсотка. Я переконаний, що армія чиновників зросте в рази, а не на десяті долі відсотка.
Ще ми отримаємо додатково 1 бізнес-центр, жодного нового бізнес-інкубатора, 1 нову кредитну спілку. За програмою купа чиновників у мерії збирається створювати всього 1 робоче місце на тиждень.
Така програма має бути побудована по проектному принципу, де буде вказано назву конкретного проекту, обсяги фінансування та інше.
Тому пропоную наступні проекти:
1. «Молоді підприємці». Потрібно створити пільгові умови для молодих підприємців (віком до 30 років). Надати допомогу при реєстрації та отриманні дозволів. Організувати навчання молоді та передачі досвіду в організації та веденні бізнесу відомими полтавськими бізнесменами. Вони мають користуватися пільгами на рекламні послуги, оренду, кредити. Необхідно створити Раду молодих підприємців при міській Раді. Керівник має входити до складу Ради підприємців міста.
2. «Податковий омбудсмен». Проект передбачає захист депутатами місцевої влади від свавілля перевіряючи та контролюючих органів . Розподілити їх по напрямках підприємницької діяльності та територіях.
3. «Місто-побратим та бізнес-партнер». Налагодити с одним з Польських міст братські стосунки та бізнес-зв’язки. Провести форум підприємців Полтава-Польське місто. Запозичувати досвід поляків, адаптувати до українських реалій, реалізовувати як головний напрям в розвитку підприємництва та міста в цілому.
4. «Жінка-підприємець». Напередодні 8 березня було б в символічно привітати полтавських жінок та зробити великий крок їм на зустріч, створивши пільгові умови для ведення власної справи.
5. «Муніципальна корпорація боротьби з безробіттям». Міська влада має створити «машину» для боротьби з безробіттям, починаючи з муніципальної біржі праці і закінчуючи сучасними бізнес-центрами, технопарками, венчурними фондами та бізнес-інкубаторами.
6. «У бізнес за руку з міської владою». Влада має провести за руку кожного всіма етапами створення власної справи, опікувати підприємця до тих пір, поки його бізнес не стане «на ноги». Безробіття - проблема № 1. Необхідно впорядкувати ринок праці, зайнятися навчанням та психологічною підтримкою всіх, хто цього потребує, надати ідеї та підтримати людей з ідеями.
7. Створення Муніципального виставкового центру «Ділова Полтава».
8. «Пенсіонерам-бізнес освіта».
Пропоную від міської влади Полтави повернути програму на доопрацювання. Для її подальшої розробки створити «Міський форум розвитку підприємництва». Його головна мета – обговорити у реальному підприємницькому середовищі питання, якою має бути дана програма та внести до неї необхідні ідеї і зміст.
Замість цього у документі приділено головну увагу опису досягнень попередньої влади міста. У мене склалося враження, що програма написана агітатором А. Матковського. У програмі широко розкриваються лише досягнення попередньої влади та її «вдалі» проекти.
Депутат Полтавської міської Ради Мартенс А.