У Києві у павільйоні каналу УТ-1 відбулися зйомки телепрограми «Брейн-ринг» (українська версія) 4-6 березня. Для участі в програмі було запрошено молодіжну команду Полтави з інтелектуальних ігор.
Честь міста у всеукраїнських змаганнях захищали гравці Дмитро Сирих, Павло Кидонь, Дмитро Іванов, Сергій Баранов, Антон Власенко та Євгенія Гмиря на чолі з тренером Наталією Криницькою. Загалом у телезйомках взяли участь 23 команди з усіх регіонів країни. Змагання будуть транслюватися щотижня (субота та неділя) на каналі К1.
Банер-презентацію міста позичили у фанатів «Ворскли»
Проблеми відбору учасників змагань для організаторів телепрограми «Брейн-ринг» просто не було: усі місцеві керівники клубів отримали нагоду представити молодіжну команду свого регіону, чим полтавці із задоволенням скористалися. Підготовка тривала протягом місяця: потенційні учасники та тренери заповнювали детальні анкети, вивчали нові правила гри (традиційний спортивний «Брейн-ринг» дещо відрізняється від телевізійного), шукали форму з кольорами своїх міст, банер та прапори. Наш банер «Полтава», дякуючи фанатам «Ворскли» з об’єднання WGLife, був найбільш стильним з усіх транспарантів команд-учасниць, а прапор міста, наданий працівниками мерії, майорітиме в кожній передачі.
За півтора дні зняли 18 передач
Зйомки були просто виснажливими: за півтора дні знято 18 передач, що вимагають абсолютної концентрації та постійної активності. Це вдалося тільки завдяки чіткій злагодженій роботі знімальної групи й витривалості та взаємній підтримці постійних учасників інтелектуальних ігор. У цілому сподобався ведучий (хто це – можна буде дізнатися на К 1 у суботу); запитання (редактори – Ольга Хворова, Дмитро Литвинов, Григорій Алхазов) були безсумнівно високого рівня. З-поміж них важко виділити краще, тому наведемо таке питання, на яке відповів Дмитро Іванов і приніс очко нашій команді:
Як відомо, в Іспанії живе унікальний народ басків. У Франції теж є свої баски, які дещо по-іншому називаються. Назвіть найбільш відомого представника цих французьких басків.
(Відповідь: д’Артаньян; йдеться про Гасконь, що отримала своє ім’я від басків).
Декілька слів детальніше про наших «мушкетерів». Основний склад команди (Дмитро Сирих, Павло Кидонь, Дмитро Іванов) грає з 1998 року Команда, що постійно представляла Полтаву на всеукраїнських шкільних змаганнях, мала назву «Панцирні сомики», а її тренерами були Олександр Кальченко та згодом Євген Кончаковський. З 2008 року команда грає у другій лізі ЛУК під назвою «Топінамбур».
Разом із командою їздила й потужна група підтримки: запасний гравець Ольга Щербакова та інші члени клубу або родичі учасників. На жаль, не зміг зіграти на телебаченні Володимир Галанюк, душа команди, який зараз проходить строкову військову службу.
Довідка «Кола»:
Полтавський клуб «Що? Де? Коли?» є найстарішим міським клубом інтелектуальних ігор на території СНД (створено в 1986 році). У 1998 р. зареєстровано громадську організацію «Полтавський обласний клуб інтелектуальної творчості “Що? Де? Коли?”, яка на альтруїстичних засадах займається розвитком розумових та комунікативних здібностей людей різного віку, передусім молоді, організовує ігри та тренінги. З-поміж керівників клубу – ентузіасти інтелектуального руху Сергій Радлинський (1986-1991), Лариса Бездудна (1995-2002), Наталія Криницька (1992-1995, 2003-2011). Клуб підпорядкований Лізі українських клубів інтелектуальних ігор (ЛУК), що об’єднує тисячі небайдужих і здатних мислити громадян нашої країни.
Керівництво Полтавського обласного клубу «Що? Де? Коли?» висловлює щиру подяку за фінансову та моральну підтримку поїздки заступнику міського голови Полтави з питань діяльності виконавчих органів (питання діяльності і розвитку гуманітарної сфери) Діонісію Капліну, начальнику управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому Ігорю Кислову, заступнику начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту, начальнику відділу у справах сім’ї та реалізації молодіжної політики Полтавського міськвиконкому Олені Ромас.