- Радіоактивні частинки, який можуть випадати в результаті цієї аварії, не можуть представляти будь-яку загрозу для людей в Україну або взагалі будь-яку загрозу, - заявив Куйбіда.
За його словами, згідно з інформацією Всесвітньої метеорологічної організації, продукти радіоактивного розпаду, які утворилися в результаті аварій на атомних електростанціях Японії, потрапляють в приземний шар повітря на висоті не більше 500 м.
За словами Куйбіди, з моменту аварії, і до сьогоднішнього дня, а також згідно з прогнозом на найближчий тиждень, повітряна маса з території Японії рухається у напрямі Тихого океану і американського континенту. Навіть якщо хмара з радіоактивними частками підніметься у верхні шари атмосфери і обійде всю земну кулю, за цей час вона істотно змінить свої характеристики.
У свою чергу директор Науково-дослідного гідрометеорологічного центру Володимир Осадчий заявив, що МНС і еврометеорологічний центр здійснюють контроль повітряних мас, які надходять на територію України.
Осадчий також підкреслив, що вибуху на японських АЕС не вистачило, щоб утворилася хмара радіоактивного розпаду, яка могло б піднятися на висоту 10-15 км, що дозволило б їй пересуватися на великі відстані.
Начальник відділу Інституту проблем математичних машин і систем НАНУ Марк Желєзняк також підкреслив, що навіть у випадку більш серйозної аварії, ніж чорнобильська, серйозні наслідки можуть бути тільки для Далекого Сходу Російської Федерації.
Нагадуємо, що полтавці не відчують нестачі японських автомобілів і запчастин.