Нагадуємо, орден належав Сергію Омарокову, уродженцю Карлівки. Єфрейтора Червоної Армії нагородили ним у 1944 році. До речі, Сергій Омароков був двічі нагороджений такою бойовою відзнакою – ще й у 1945 році.
Привезла до Полтави Червону Зірку Жанна Косих, шеф-редактор ТРК «Ямал-регіон». Вона в урочистій обстановці вручала орден директору музею Тетяні Голуб. Сам Юрій Васильович Нейолов приїхати в Україну не зміг, але передав відеозвернення, де розповів, як загорівся ідеєю відшукати власника бойової нагороди.
Завдяки журналістам з Російської Федерації, донька Сергія Омарокова дізналась про нагороди батька.
– Про бійців неофіцерського складу в архівах збереглося зовсім мало свідчень, документів, – розповіла Жанна Косих. – А от про Сергія Омарокова багато інформації, це говорить про неабиякі заслуги цієї людини у Великій Вітчизняній війні.
Карлівчанин був постійно на передовій. За півроку війни він відновив, відремонтував 260 танків. Окрім згаданих орденів, мав дві медалі «За відвагу».
Нині дочка орденоносця Лариса Литвин живе в Полтаві, вона розповіла про батька та рада була з того, що його нагорода повернулась. Горда, що про її батька тепер знатимуть і в Полтаві, і в рідній Карлівці, адже в музеї відведуть цій події й особистості окремий куточок.
Символічно, що нагорода повернулась 26 березня, а 25 числа, але 35 років тому фронтовика не стало. Про це розповіла донька Омарокова.
На урочистій події побували родичі покійного Сергія Омарокова, сусіди, представники машинобудівного заводу, де працював чоловік за життя, учні та представники районної адміністрації, журналісти.
– Я вдячна, що знайшли нагороду мого дідуся, – сказала Марина Литвин, внучка карлівчанина. – Це велика честь, що маю таких пращурів.
Ветерани, котрі знали особисто Сергія Сергійовича, кажуть, що про війну між собою раніше не говорили. Той, хто тяжко воював, не розповідав про лихоліття. Тому, окрім того, що Омароков був хорошою людиною, додати нічого не змогли.
Сама ж Жанна Косих, котра займалась пошуками інформації про бійця Червоної Армії Омарокова, в архівах, відтепер зацікавилась долею своїх предків, зокрема дідуся і хоче створити генеалогічне дерево. До речі, Жанна родом з Полтавщини.
У Карлівці російські журналісти в суботу завершували зйомки документального фільму про орден Червоної Зірки та самого єфрейтора Червоної Армії Сергія Омарокова. Планують, що на екрани він вийде до Дня Перемоги.