Фото з obozrevatel.comУкраїнські пенсіонери, які працюють, кожні два роки мають право проводити перерахунок розміру свого державного забезпечення. Зробити це не важко.
"Необхідне звернення до Пенсійного фонду, заява і трудова книжка. Як правило, ми беремо титульний листок, де написано, що людина ще працює. Заробітну плату не потрібно подавати, тому що з минулого року у нас введена щомісячна звітність по системі загальнообов’язкового пенсійного страхування, тобто персоніфікований облік і сьогодні заробітна плата на кожну працюючу людину є в органах Пенсійного фонду. Ми виводимо коефіцієнт середньої заробітної плати по кожному місяцю індивідуально, а потім розраховується уже коефіцієнт середньої заробітної плати за всі 5 років до першого липня 2000 року і по сьогодні. Якщо в цьому році людина іде на перерахунок , то ми застосовуємо коефіцієнти середньої заробітної плати - робимо перерахунки, тобто середня заробітна плата людини ділиться на середню заробітну плату по Україні і з’являється коефіцієнт середньої заробітної плати.
У 2008 році постанова Кабінету Міністрів України передбачила перерахунки пенсій по середній зарплаті за 2007 рік, тому і на сьогодні це залишилось, це передбачено бюджетом Пенсійного фонду і якщо повернутися трошки до питання пенсійної реформи, то сьогодні один з показників, який передбачається при прийнятті цього законопроекту, що необхідно буде брати середню заробітну плату за три останніх роки", - коментує Надія Вернигора, начальник головного управління Пенсійного фонду в м. Києві.
Значно більші доплати до пенсії, розмір якої повинні були б перераховувати за показниками мінімальної зарплати попереднього року, а не 2007 року, українські пенсіонери мають можливість відсудити. Хто ж не робить цього, втрачає від 200 до 600 гривень щомісяця.
За матеріалами ubr.ua