Адже, згідно із житлово-комунальною реформою України , на кінець 2014 року 70% житла повинно управлятися його власниками.
Дана реформа стосується багатоквартирних будинків.
Сьогодні в МБК Полтави відбулося чергове розширене засідання обласного комітету з економічних реформ. Цього разу комісія розглядала питання житлово-комунального господарства.
- Плани, які стоять перед нами виглядають не реально, - повідомив Віктор Животенко, заступник ОДА Полтави. - Але це план, який виходить із завдань Закону України про житлово-комунальне господарство. Сьогодні в нашій області 331 об’єднання співвласників багатоповерхових будинків. У той час, як по програмі, на кінець 2011 року їх повинно бути майже 900. Ці цифри виходять із закону про реформування житлово-комунального господарства. Де написано, що на кінець 2014 року 70% житла повинно управлятися його власниками. А власниками, як правило, є населення.
За словами членів обласного комітету з економічних питань, у цьому питанні має бути зацікавлене перш за все населення. Тому головне завдання – допомогти людям за 3 роки плавно перейти на таку систему.
- У 2015 році, по законодавству, такої форми як комунальна власність на житло не буде, - говорить Віктор Федорович. - Ми хочемо допомогти людям до 2015 року плавно перейти на цю систему, або бути готовими до такого переходу. Щоб для них це було очікуваним. Адже, у 2015 році, те населення, яке не встигне перейти, буде поставлене перед фактом, що тепер вони за всі питання щодо житла відповідають самі. Адже в проекті кодексу написано, а він буде прийнятий, що будинок здався, і потрібно буде вирішити, за два місяці, хто буде ним керувати. Не визначилися – місцевий орган самоврядування тоді сам призначить.