Зростання кількості хворих на вітряну віспу нині констатують у кожному регіоні. Так, лише у Києві від початку цього року хворих зафіксовано утричі більше, ніж за такий же період 2010-го.
Тому журналісти «Коло» вирішили дізнатися про ситуацію в нашому місті та області. Як стало відомо, у порівнянні з минулим роком, у 2011 у Полтавській області зареєстровано ріст захворюваності. Так з початку 2011 року і на сьогодні, 19 травня, у Полтавській області вітрянкою перехворіло 2400 осіб. З них 900 випадків у Полтаві. Проте працівники СЕС запевняють, це постійне періодичне явище, і нічого страшного в цьому немає.
- Кількість захворювань вітряною віспою у нашій області в цьому році на 30% вища ніж минулого, - розповів Андрій Байбарза, завідувач епідвідділу Полтавської обласної СЕС. – Але така ситуація є періодичною. Ріст захворюваності на «вітрянку» відбувається десь раз на 4 роки. Тобто часом кількість захворювань цією інфекцією зростає, а часом спадає. Цей процес триває уже упродовж тисячоліття. І буде тривати поки не введуть щеплень. Особливих профілактичних засобів проти вітряної віспи немає. Окрім, як у дитячих садочках, вводять обмежені заходи.
Довідка «Кола»: Вітряна віспа – типова дитяча інфекція. Новонароджені перших двох місяців життя мають пасивний материнський імунітет, пізніше вони стають сприйнятливими. Тому максимальне число захворілих припадає на вікову групу 2-4 років.
Збудник вітряної віспи не стійкий і легко гине поза організмом, тому в особливо суворій дезінфекції речей і приміщення немає потреби. Перенесена вітряна віспа залишає, як правило, стійкий імунітет на все життя.
Клініка. Інкубаційний період вітряної віспи триває 14—21 день, найчастіше—17 днів; клінічних проявів у цей час немає.
Початок захворювання різний. Іноді спостерігаються протягом 1—2 днів продромальні явища — помірне підвищення температури, нездужання, млявість, неспокій, рідко — здебільшого у маленьких дітей — понос, блювання, і згодом лише з'являється характерне висипання.
Найчастіше ж відразу при помірному підвищенні температури одночасно на різних частинах тіла з'являється висип, що має спочатку вигляд розкиданих плям завбільшки від булавочної головки до сочевиці, які дуже швидко перетворюються в пухирці з прозорим вмістом. Ці пухирці розташовані на мало зміненій шкірі. Лише на невеликому просторі навколо пухирця видно пояс помірної червоності. Довідка за матеріалами сайту: magnat.biz.